Hemoroidlerden Korunma

Ücretsiz Muayene Formu


  Hemoroidlerden korunma için alınacak tedbirler hastalığın seyrini değiştirmede etkili olmaz. Hemoroid belirtileri rutin dengenizi değiştirecek etkiye sahip olabilir. Bu noktada devreye giren ve yatıştırıcı özeliğe sahip olan hemoroitlerden korunma için bazı önerilerde bulunacağız. Hemoroid makat hastalıkları arasında yer alan ve 4 ayrı evreye sahip olan bir vakadır. Başlangıç evresinde iken cerrahi müdahaleyi gerekli görmeyen hastalar ilerleyen evrelerde vakanın neden olduğu fiziksel acılar ile beraber klinik ve hastanelerin yolunu tutuyor. Henüz vaka ilerlemeden hemoroid tedavisi olmak üzere doktorlara başvurmak elbette öncelikli tavsiyemiz. Bu noktada hemoroitlerden korunma için almanız gereken tedbirlerden söz edeceğiz. İşte hemoroide karşı alınacak tedbirler…

  • Hemoroidden korunmak istiyor ya da vaka ile tanıştı iseniz yapmanız gereken ilk şey sağlıklı bir beslenme programı oluşturmak.
  • Yağlı, bol baharatlı ve kalorisi yüksek besinler istisnasız tüm bireylerin tüketmemesi gereken besinlerdir. Fakat hemoroid hastası iseniz bu besinlerden uzak durmanız sizin için çok daha mühimdir.
  • Sulu, lifli ve besin değeri düşük besinler kabızlığa neden olmayacak bu da hemoroid sancılarınızı dindirecektir.
  • Hemoroid hastası iseniz bisiklete binmek ya da ata binmek gibi spor dallarından uzak durmanızda fayda var.
  • Geleneksel yöntemler arasında yer alan sıcak suyun üzerinde durarak buharın rahatlatıcı etkisinden yararlanmak ve çeşitli bitki çayları tüketmek alınacak önlemler arasında gösterilebilir.

  Hemoroidlerden korunma metotlarının sadece yardımcı rolde olduğunu unutmamalı ve ameliyatsız hemoroid tedavisi sunan klinik ve hastanelerde tedavi olmanız gerektiğinin altını önemle çizmek istiyoruz.

  Hemoroid Neden Olur?

  Hemoroid neden olur? Sorusuna yanıt arayan hastalarımıza yukarıda etkileyici faktörlerden kısaca söz ederek yanıt vermiş olduk. Yukarıda saydığımız tedbirlerin tam aksini uyguluyor iseniz hemoroide biraz daha yaklaştığınızı bilmenizde fayda var. Bunun yanı sıra eğer hareketsiz bir yaşam stiliniz ve kilo probleminiz varsa hemoroid kaçınılmaz olacaktır. Son olarak gebelik ve genetik faktörlerin hemoroide sebebiyet verdiği bilinmeli ve tüm bu unsurlara dikkat edilmelidir.

  Siz Sorun Doktorlarımız Yanıtlasın

  Canlı Destek Hattı üzerinden doktorlarımız ile birebir iletişim kurabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, sitemizin sağ alt köşesinde bulunan Doktor’a Sor butonuna tıklamanız durumunda online olarak doktorlarımız ile iletişim kurabileceksiniz. Tedavi öncesi ve sonrasında sizi bekleyen tüm süreçler ile ilgili aklınıza takılan soruları sorabileceğiniz Canlı Destek Hattımız 7/24 hizmetinizdedir.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.