Hemoroid’in (Basur) Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri

Lazer İle Hemoroid Tedavisi ( infrared koagülasyon )

Bu uygulamada, anal kanalın içerisinde hemoroid başlangıç noktasına infrared ışını uygulanır. İşlemin yapıldığı yerde duyu sinirleri olmadığı için anesteziye gerek yoktur. Birkaç dakika süren bu işlem ağrısız ve acısızdır. Özellikle iç hemoroid tedavisinde, ‘Infrared Koagülasyon Teknolojisi’ ile ameliyatsız ve hastaneye yatmadan, günlük hayatınıza hiç ara vermeden, 4-5 dakikada hastalığınızdan kurtulabiliyorsunuz.

Lastikle Boğma Yöntemi ( bant ligasyon )

Bu yöntem, 2. ve 3. derece hemoroidlerde başarıyla uygulanır. Anal kanal içerisine sokulan bir vakum cihazı yardımıyla hemoroid memesine bir lastik yerleştirilir. Kan dolaşımı bozulduğundan bir iki hafta içerisinde hemoroid memesi çürüyerek düşer. Uygulama alanında duyu siniri olmadığından, bu yöntemde de anesteziye gerek yoktur. Tedavinin hemen sonrasında, günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

  Ücretsiz Muayene Fırsatı

  Ücretsiz muayene olmak için formu doldurmanız yeterlidir.


  Ameliyatla Hemoroid (Basur) Tedavisi

  Hemoroid ameliyatı için hastanın ameliyat gününden önceki akşam ishal yapıcı şurup içip bağırsaklarını boşaltması tavsiye edilir. Bu ameliyat sırasında doktora, ameliyat sonrasında ise hastaya kolaylık sağlar. Ameliyat öncesi en az 5-6 saat açlık gerekmektedir. Hemoroid (Hemoroyid) ameliyatı için tercih edilen anestezi türü belden iğne yapılarak belden aşağısının uyuşturulması (spinal anestezi) yöntemidir. En çok ağrı şikayetin hissedilebileceği dönem ameliyat ve ameliyattan sonraki ilk birkaç saattir. Spinal anestezi ile bu 3-4 saatlik dönem ağrısız, oldukça rahat bir şekilde atlatılır. Ameliyatta sarkan fazla yastıkcık (hemoroid) yapıları kesilir ve meydana gelen açıklıklar dikilerek makat halkasının bütünlüğü yeniden oluşturulur. Ameliyat sonrası gerekirse -birkaç saat sonra çekilmek üzere- kanala vazelinli tampon konularak ameliyat tamamlanır. Ameliyat sonrasında hasta birkaç gün hastanede gözetim altına tutulmak zorundadır. Uzun süre duş alamamaktadır ve ameliyatla tedavi yönteminde hastada tekrar hemoroid görülme ihtimali oldukça yüksektir.

  Ücretsiz Muayene İmkanı

  Kliniklerimizde, tüm hastalarımıza ücretsiz muayene imkanı sağlanmaktadır. Erkek doktorlara muayene olmak istemeyen kadın hastalarımız için kadın doktorumuz Op. Dr. Serap Akat Bakırköy şubemizde hastalarını kabul etmektedir.

   Ücretsiz Muayene Fırsatı

   Ücretsiz muayene olmak için formu doldurmanız yeterlidir.


   Hemoroid (Basur) Neye Denir?

   Hemoroidler, anal kanalın üst kısmında genişlemiş damar yumaklarıdır. Halk arasında basur ya da mayasıl olarak bilinir. İç ve dış hemoroidler (hemoroyid) olarak ikiye ayrılır. Zamanla altta yatan sebeplerle birlikte anal kanalda yerleşen genişlemiş toplardamar yumakları makatın dışına doğru çıkarlar.

   Hemoroid Neler Neden Olur?

   • Bağırsak alışkanlığında değişiklikler (kabızlık, ishal),
   • Gebelik ve doğum,
   • Sedanter yaşam,
   • Bazı spor etkinlikler (ata binmek, bisiklet sürmek ),
   • Çeşitli meslek grupları (şoförler, pilotlar ),
   • Alkol alışkanlığı,
   • Pelvik bölgede yerleşen tümörler, karında ascites oluşumu,
   • Kalın barsak kanseri

   Hemoroidin Belirtileri Nelerdir?

   • Rektal kanama (Makattan taze kırmızı renkli kanama ),
   • Ağrı,
   • Makatta ele gelen şişlik,
   • Akıntı, makatta ıslaklık hissi,
   • Kaşıntı

   Hemoroid Tedavisi için hangi doktora görünmek gerekir?

   Hemoroid, kıl dönmesi, anal fissür, anal dermatit, anal hematom gibi anal bölge ile kuyruk sokumu kaynaklı hastalıklarda hastaların Genel Cerrahi doktorlarına başvurmaları gerekmektedir. Hemoroid (basur) hastalığı genel cerrahi alanında ‘Proktoloji’ bölümü adı altında olup, makat hastalıklarını kapsamaktadır. İstanbul’da bu alanda hizmet vermekte olan Genel Cerrahi Uzmanlarımız Op. Dr. Serap Akat Bakırköy, Op. Dr. Özgür Çiftçi Nişantaşı kliniklerimizde tecrübeleri ve başarıları ile hemoroid hastalarına çok uzun yıllardır kesin sonuçlu tedaviler sunmaktadır. Hemoroit tedavisi için en modern yöntemler ile sizlere tedavi imkanı sağlamakatayız. Yeni açılan Kadıköy kliğinmizde hemoroit tedavisi Op. Dr. Mehmet Kurt tarafından sağlanmaktadır. 

    Ücretsiz Muayene Fırsatı

    Ücretsiz muayene olmak için formu doldurmanız yeterlidir.


    Yorum ekle

    Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.