Hemoroid Tedavisinde Erken Teşhisin Önemi

Ücretsiz Muayene Formu


  Hemoroid tedavisinde erken teşhisin önemi diğer tüm vakalarda olduğu gibi bilinmeli ve vakanın belirtilerine dikkat edilmelidir. Hemoroid bir diğer adı ile basur 4 evreden oluşmaktadır. İlk evrede hastanın kendinde olan değişimleri fark etmesi oldukça kolaydır. Fakat toplumumuzda hemoroid tedavisi hastaların utanma duygusu nedeni ile sürekli son evrelere bırakılmış ve vakanın yıpratıcı tüm süreçlerinden geçilmiştir. Utanma duygusunun yanı sıra hemoroid ameliyatı sırasında canının yanacağı düşüncesi ile birlikte hastalar bu vakaya karşı çeşitli önlemlere başvurmaktadır. Sonuç vermeyen aksine vakanın ilerlemesine neden olan önlemler.. Bunlardan biri kuşkusuz hemoroid bitkisel tedavisi adı altında satılan çeşitli karışımlar. Makat hastalığı olan ve tedavisi cerrahi operasyonla sağlanan hemoroidden kurtulmak için geleneksel metotlara başvurmak zaman ve maddi kayıptır. İlk evrede görülen makatta kanama ve basur memelerinin oluşması ile vakit kaybetmeden Genel cerrahi Bölümüne başvurmalı ve ameliyatsız hemoroid tedavisi ile bu sorundan en az hasarla kurtulmalısınız.

  Hemoroidin Psikolojik Etkileri

  Hemoroid belirtileri hastaların fiziksel sancılar yaşanmasına sebebiyet verir. Fakat vakayı sadece bu yönüyle değerlendirmek yanlış olacaktır. Çünkü hemoroid özellikle erkeklerde utanç duygusuna da neden olur ki hasta içinde bulunduğu durumu ailesiyle dahi paylaşmak istemez. Makatından muayene olmaktan çekinen ve tedavi esnasında hemoroid belirtileri ile yaşadığı sancılardan daha güçlü bir acı duyacağını zanneden hastalar psikolojik açıdan kendini harap eder. İlerleyen her evrede artan sancılar hastayı ruhen yorduğu gibi bu konuyu çevresi ile paylaşamamak vakanın neden olduğu psikolojik etkileri arttırır.

  Hemoroid Belirtileri Her Evrede Şiddetini Arttırır!

  Hemoroid 4 evreden oluştuğunu yukarıda belirtmiştik. Şimdi hemoroid başlangıcı ile sonuna kadar devam eden bulgulardan söz etmek istiyoruz. Bu belirtilerin bilinci olmanın hastalığın erken teşhis ve tedavisinde önem arz ettiğine inanıyoruz. İşte 4 ayrı evrede hemoroid ve belirtileri…

  • İlk evrede yani hemoroid başlangıcı esnasında makatta kanama, ağrı ve en önemli basur memeleri görülür.
  • Dışkılama esnasında dışarıya çıkan ve sonrasında kendiliğinden içeri giren basur memeleri hemoroidin 2. Evresine işaret etmektedir.
  • Evrede dışarı sarkan basur memelerinin bir müdahale olmadan içeri giremediği gözlenir.
  • Son evrede ise basur memeleri hastanın tüm müdahalesine rağmen içeri girmez ve müthiş bir ağrıya neden olur.

  Gözlenilen bu hemoroid belirtileri henüz ilk aşamada iken tedavi edilirse sonlara doğru yaşanılacak fiziksel tüm sancıların önüne geçilmiş olur. Yaşam kalitenizi düşüren ve sizi psikolojik açıdan rahatsız eden hemoroidden korunmak için erken tedavi olmak üzere bizlere ulaşabilirsiniz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.