Hemoroid Kanaması

Ücretsiz Muayene Formu


  Hemoroid Kanaması ve Nedenleri

  Hemoroid, rektal bölge içindeki veya çevresindeki kan damarlarının stres altında kalması veya ağrı, kaşınma, tahriş veya diğer rahatsızlıklara neden olduğu tıbbi bir durumdur. Hemoroidlere genellikle kanamalar eşlik eder. Hemoroidlerin kanamasının çeşitli nedenleri vardır ve uygun tedavilerle bu kanamalardan kurtulmak mümkündür.

  Durumun Niteliği

  Kanayan hemoroid, İç Hemoroid ile ilişkilidir ve kan, genellikle Dış Hemoroide eşlik etmez . Doktorlar genellikle kanlı dışkıları iç hemoroid ile ilişkilendirirken, anal kanser veya çatlaklar da dahil olmak üzere başka varyasyonlar veya daha ciddi koşullar düşünebilirler. Eğer kan genellikle bir dışkı geçerken veya bir bağırsak hareketinin sonunda fark edilirse, genellikle kanamalı bir hemoroid vakasıdır.

  Durum daha da kötüleşerek Tromboze Hemoroide çevirebilir. Tromboze hemoroidler, anal bölgede bulunan hemoroidal ven ve damarların basınç ve zorlama nedeniyle parçalanarak kanama yapmasııyla ortaya çıkar. Bu vakalarda, anal kısımda kırmızımsı ve morumsu renklerde büyük memelerde oluşabilir. Şişkinliğe genellikle ağrı ve kaşıntı eşlik eder. Hemoroidle ortaya çıkan kanama, anal kanalın sıkıştırma, sürtünme veya kabızlık nedeniyle sert bağırsak hareketi geçirmesinden kaynaklanır. Aşırı kanama meydana gelir ve bir hastanın anemi için tedavi edilmesi gerekir. Bununla birlikte, aşırı kanama olursa veya aşırı derecede ağrı hissederseniz, en kısa sürede tıbbi bakıma başvurmalısınız.

  Hemoroid kanama olup olmadığınızı nasıl anlarsınız?

  Kan dışında, hemoroid kanamanızın olup olmadığını anlamak için kullanılabilecek birkaç işaret daha vardır . Önce, kan rengine bir göz atın. Parlak kırmızı, kahverengi veya siyah renkte mi? Parlak kırmızı kan genellikle hemoroid kanamayı gösterirken, daha koyu renk varyasyonları ve özellikle de siyah kan başka bir durumu işaret edebilir. Koyu veya olağandışı görünen kanı fark ederseniz doktorunuzu görmelisiniz.

  Her türlü rektal kanama göz ardı edilmemelidir. Aslında, rektal kanama, çatlaklar, kopmuş doku veya hatta enfeksiyonları gösterebilir.

  Durumunuzu doğru şekilde teşhis etmek ve uygun hemoroid tedavisi almak için, doktorunuzu ziyaret etmelisiniz.

  Hemoroid KanamasıTedavisi

  Kanayan hemoroidiniz hakkında ne yapabilirsiniz? Bunun için uygulanan çeşitli tedavi seçenekleri mevcuttur.

  Yaşam konforunuzu artırabilecek Hemoroid Kremleri deneyebilirsiniz . Kremler veya merhemler, hemoroid kanamayla ilişkili şişkinlik, kaşınma veya hassaslığı azaltmaya yardımcı olur.

  Skleroterapi

  Skleroterapi doğrudan hemoroid dokularına uygulanan bir enjeksiyondur. Kimyasallar çözülmeye yardımcı olur ve hemoroidleri tamamen çıkarır, ancak olumsuz tarafı, hemoroid tekrarının sık olmasıdır.

  Lastikle Boğma Yöntemi

  Lastikle boğma yöntemi  , hemoroid kanamalarına karşı kan akışını kesmeye yardımcı olur , böylece hemoroidlerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Bant ligasyon  iyi bir başarı oranına sahiptir ancak kesintisiz sıkıştırma nedeniyle ağrılıdır.

  Lazerle Hemoroid Tedavisi

  Lokal anestesi yapılan bu işlem sadece 5-10 dakika sürmektedir. Kliniğimiz doktorlarınca da başarıyla uygulanan bu yöntem sayesinde kısa zamanda hemoroidlerinizden kurtulabilir ve rutin hayatınıza dönebileceksiniz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.