Hemoroid (Basur) İçin Bitkisel Tedavi Mümkün Mü?

Ücretsiz Muayene Formu


  Bu konu son derece spekülatif yani üzerinde yorum yapılan ve kötü niyetli kişilerce bilinçsiz hastalara karşı kullanılan bir konudur.

  Kişilerin bu hastalığı kendi başlarına tedavi etmeye çalışmaları son derece yanlıştır ve konuda en baştan itibaren bir genel cerrahi uzmanı karar vermelidir. Bunun en büyük sebebi bu bölgede hastalar tarafından hemoroid sanılarak atlanabilecek veya karıştırılabilecek rektum kanseri dahil bir çok hastalık mevcuttur.

  bitkisel-tedavi

  Yani en başta muayene ve ayrıca tanı ile doğru teşhis konmalı ve sonra doğru tedavi yapılmalıdır. Hastalıkla ilgili teşhis doğru konsa bile tedavi şekilleri tıbbi açıdan hastalığın derecesine göre değişeceğinden gene tedavi ve takip doktora bırakılmalı, gelişi güzel kulaktan duyma bitkisel yöntemler denenmemelidir.

   

  Bazı bitkisel ilaçların ancak destek anlamında hemoroid tedavisinde yeri olabilir. Örneğin bağırsak yumuşatıcı bitkisel çaylar dışkı sertliğini yumuşatarak defekasyon (dışkının dışarı atılımı) kolaylaştırabilir. Sıcak suya oturma gibi makat kaslarını gevşeten yöntemler de kısmi fayda sağlayabilir. Climed Nişantaşı kliniğimizde  hemoroidin derecesine göre ; bant ligasyonu (lastikle boğma) uygulanmakta, ileri safhalarda (longo,thd ) operasyonu yapmaktayız.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.