Hemoroid (Basur) Evreleri

Ücretsiz Muayene Formu


  Hemoroid (Basur) evreleri vakanın yerleştiği yer ve büyüklüğüne göre 4 ayrı dönemden oluşur. Hemoroid hastaları yaşamış olduğu fiziksel acının yanı sıra psikolojik çöküntü de yaşamaktadır. Hastalığın evrelerinde doktora gitmekten uzak duran kişilerin bu durumu aile bireylerine dahi açamadıklarını görüyoruz. Makat hastalığı olduğu için kişilerin tedaviyi bir utanç olarak algılayıp bireysel mücadeleye başvurduğu hemoroid bitkisel tedavisi mümkün olmayan bir hastalıktır.  Hemoroid tedavisinde kullanılan ilaçlar ise ancak bir doktor reçetesi ile alınıp kullanılabilir. Bu nedenle hemoroid belirtileri fark edildiğinde vakanın son aşamalara gelmesine izin vermeden alanında uzman bir hekim ile iletişime geçilmeli ve tedavi sürecine başlanmalıdır. Hemoroid vakasının belirtilerine de vakıf olacağınız evreleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Hemoroidin ilk evresinde anal kanal içindeki şiş hemoroid yastıkları dışkılama sırasında kaşıntı ve kanama gibi sorunlara neden olur.
  • Vakanın 2. evresinde hasta dışkısını yaptığı sırada basur memeleri dışarıya doğru çıkar ve dışkılama bittiksen sonra kendiliğinden tekrar içeri girer. Bu aşamada kanama ile beraber hastada ağrılar gözlenir.
  • evrede dışkılama işlemi bittikten sonra içeriye giren basur memeleri artık içeriye giremez hale gelir. Hastanın basur memelerini elle içeri ittirmesi gerekir.
  • Vakanın son ve ağrının en şiddetli olduğu dönemde ise basur memeleri elle dahi içeri itilemez bir hal alır.

  Tüm vakalarda olduğu gibi hemoroid hastalığında da erken tanı ve teşhis oldukça önemlidir. Hemoroid tedavisi evde amatör uygulamalar ile çare bulunamayacak bir hastalıktır. Bu bağlamda sağlık sektöründe 23 yıllık deneyimi ve uzman kadrosu ile bir telefon yakınınızda olan Climed Nişantaşı kliniğimize başvurabilirsiniz.

  Hemoroide Hangi Bölüm Bakar?

  Hemoroide hangi bölüm bakar? Makat hastalıkları ile karşılaşan vatandaşlarımızın hastanelerde müracaat edecekleri bölüm Genel Cerrahi’dir. Hemoroid tedavisinde %100 başarı sağlamak isteyen hastaların alanında uzman olan hekim ve kliniklerden destek almaları tedavi sürecini hızlandıracaktır. İşte tam da bu konuda idealist kişiliğe sahip olan ve alanında 30 yıllık bir birikimi olan hekimlerimiz sizlere hizmet etmekten kıvanç duymaktadır.

  Siz Sorun Doktorumuz Yanıtlasın

  Makat hastalığı ile karşılaşan hastalarımızın merak ettiği belli başlı konular vardır. Hastaların tedavi sürecine başlamasında aklındaki tüm sorulara yanıt veren kliniğimizin iletişim numaraları 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabileceğiniz gibi mail adresleri ve “Canlı Destek Hattı” ile de iletişime geçmeniz mümkündür.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.