Hemanjiom (Damar Beni) Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  HEMANJIOM HASTALIĞININ TEDAVİSİ MÜMKÜN MÜ?

  Ameliyatlı ve Ameliyatsız yöntemlerle Hemanjion tedavisi münkün

  Hemanjiom (hemanjiyom) hastalığından ameliyatsız yöntemlerle kurtulmanız mümkün. Kliniklerimizde Kalp damar cerrahi uzmanlarımız Op. Dr. Mustafa BOLAT ile Op. Dr. Mehmet Ünal ameliyatsız hemanjiom (Damar beni) tedavisini uygulamaktalar. Klasik ameliyatlardan tamamen farklı yollarla uygulanan bu metodlar hem %100 olarak başarı sağlamakta hem de ameliyatta oluşan hayati risklerin hiçbirine ameliyatsız hemanjiom tedavi yöntemlerinde rastlanmamaktadır.

  AMELİYATSIZ HEMANJIOM TEDAVİ YÖNTEMLERİ

  Hemanjiom (Damar beni) tedavisi:

  Kalp damar cerrahi uzmanlarının muayene ve tanı sonrasında hemanjiom büyüklüğü ve bulunduğu yer göz önüne alınarak Lazer, Köpük, infared ve Radyofrekans yöntemiyle tedavisi mümkündür. Hangi yöntemin kullanılacağı hemanjiomun evresine, bulunduğu yere göre farklılık göstermektedir. Ameliyatsız hemanjiom tedavisi yukarıda bahsi geçen hangi uygulama ile yapılırsa yapılsın seanslar halinde gerçekleşmektedir. Ve hemanjiomun (Hemanjiyom) tamamen iyileşerek bölgedeki hemanjiomlu kitlenin tamamen yok olması zaman almaktadır. Bu nedenle sabır gösterilmesi gereken bir tedavi süreci bulunmaktadır.

  Lazerle Hemanjiom Tedavisi:

  Lazerle hemanjiom (Damar beni) tedavisinde cihazdan gönderilen ışınlar doğrudan hemanjiomlu bölgeye uygulanmaktadır. Burada ısınmaya başlayan lazer ışınları yüksek ısıda hemanjiomlu alanda tahribata yol açar. Belirli aralıklarla seanslar uygulandıkça hemanjiomlu alan tamamen tahrip edilerek yok olur.

  Köpük Ve Skleroterapi Hemanjiom Tedavisi:

  Köpük ve skleroterapi yöntemi hemanjiom tedavisinde de etkili yöntemler arasındadır. Köpük ve skleroterapi uygulama sırasında farkı anında görebileceğiniz bir yöntemdir. Skleroterapi tedavisinde; İçerisinde Sklerozan madde bulunan ilacın hava ile karışımıyla köpük haline getirilen ilacın hemanjioma enjeksiyon edilmesiyle ortaya çıkan damarların yok edilmesidir. Hemanjiomun durumuna göre seanslarla bu rahatsızlığınızdan kurtulabilirsiniz.

  Köpük tedavisinde ise; Sklerozan maddenin bulunduğu ilaç direk olarak hemanjiomlu alanın içine enjekte edilmektedir. Burada yayılma eğilime giren ilaç damarların içinde yakıcı bir özelliğe sahiptir bu şekilde hemanjiomlu kitleyi besleyen damarlar ortadan kaldırılarak hemanjiomlu kitle yok edilir.

  AMELİYATLI HEMANJİOM TEDAVİ YÖNTEMİ:

  Ameliyat ile Hemanjiom Tedavisi Nasıl Olur?

  Ameliyat cerrahi bir operasyondur. Dolayısıyla hemanjiom tedavisi için başta lazerle hemanjiom tedavisi olmak üzere köpüklü ve radyofrekans gibi basit ve ameliyatsız yöntemler varken bu türden zorlu bir müdahaleye girişmek gereksizdir. Direk olarak cildi kesmek suretiyle çeşitli bıçaklı darbelerle yapılan bu operasyon oldukça risklidir. Damarı kesmek gerektiği için ciddi oranlarda kan kaybı yaşanacaktır. Ve ameliyat sırasında mutlaka kan stoğu olmalıdır. Üstelik bu tür cerrahi operasyonlar sonrasında cildinizde çeşitli izlerin kalma ihtimali de bulunmaktadır. Aynı zamanda ameliyat sonrasında normal hayatınıza dönmeniz zaman alacağı için ameliyat ile hemanjiom tedavisi pek çok doktor tarafından da tavsiye edilmez.

  HEMANJIOM HANGİ BÖLGELERDE GÖRÜLÜR?

  Hemanjiom (damar beni) oluşmasının kesin ve bilimsel net bir sebebi yoktur. Vücudumuzun her yerinde görülebilir. (Yüz bölgemizde, göz kapağımızda ve çevresinde , dudakta, ağız içinde vs. ) İç organlarımızdan da karaciğerimizde hemanjiom hastalığı çıkmaktadır.

  Hemanjiom (damar beni) Takibi; Damar beni olan kişilerin alması gereken önlemler vardır. Örnek verecek olursak vücudumuzda gördüğümüz damar benlerini ölçelim (Örneğin hemanjiomlu bölgenizi ölçün ve tarihinizi not edin .. cm ve tarih gibi) 25-30 gün sonrasında bu ölçme işlemini tekrar edelim boyutta bir değişme gözlenmezse sorun yoktur. Fakat önceki ölçüm sayısında 1 sayı fazla çıkarsa büyümeye yönelik bir damar benine sahibiz demektir ve tedavi görmemiz gerekmektedir. Biran önce Kalp Damar Cerrahi Uzmanına görünmeniz gerekir.

  Ücretsiz Muayene İmkanı Bulacaksınız

  Kliniklerimizde tüm hemanjiomlu hastalara ücretsiz muayene hizmeti sunmaktadır. Yani sigortanız olsa da olmasa da hiçbir şekilde gelen hastalardan muayene ücreti alınmamaktadır. Eğer kliniğimize uzak bir bölgede yaşıyorsanız ve tedavinizle ilgili ücret miktarını öğrenmek istiyorsanız 0533 168 49 50 whatsapp hattımız üzerinden tedavisini olmak istediğiniz hemanjiomlu bölgenin resmini gönderin bizzat Kalp damar cerrahi uzmanı doktorlarımızdan görüş alarak net tedavi yöntemlerini ve tedavi maliyetini öğrenebilirsiniz.

  12 yorumlar

  • Merhaba, dilimde morarma ve büyüme söz konusu. Artık konuşmakta zoruluk çekiyorum. Araştırmalarım neticesinde websitenize ulaştım. Nasıl tedavi olmalıyım?

   • Merhaba Feyyaz Bey,
    Lütfen whatsapp destek hattımıza (0553 665 64 02) dilinizin fotoğraflarını görmenizi rica ederiz. Doktorlarımızın inceleme ve tedavi yöntemlerini sizinle paylaşalım.
    Geçmiş olsun.

  • Kolumun iç yüzünde kırmızı bir tane nokta çıktı yaklaşık bir aydır kolunda ve hiç boyutu değişmedi ve acı falan da yok kendiliğinden gecercmiiii

   • Merhaba, 0 553 665 64 02 numaralı telefona whatsapptan fotoğraf atarmısınız. Ben de olabilir, gördükten sonra daha net bilgi verebiliriz.

   • Evet mümkündür, bize WhatsApp’tan fotoğraf atarsanız daha detaylı bilgi verebiliriz. 0 553 665 64 02

  • Merhaba, benm oglum 2 buçuk aylık gözüne yakın yerde 1 haftalıkken hemanjion çıkmaya belirmeye başladı gittkçe belirginleşti ve büyüdü dogdugunda yoktu sonradan çıktı zamanla geçer denildi ama gttkçe büyüyor daha fazla büyümesinden korkuyorum

   • Merhaba, bazı hemanjiomlar kendiliğinden geçebilmektedir, ancak geçecek diye bekleyin dendiyse ve büyüme gerçekleşiyorsa tedavi olmanız gerekmektedir. daha net bilgi vermek için sizi kliniğimize bekliyoruz. Aşağıdaki numaradan muayene için randevu alabilirsiniz. Muayenelerimiz ücretsizdir.

    Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
    Tel: 0212 265 99 99

  • Qizim 5 yasinda elinde hemogioama adli sis var emelyat etdirdik yeni yarandi hemin yeinde ve barmaqi alt nahiyesinde doktorla danisdiq yenide emeyat dedi ozude cikma riski yene var ama biz emelyatsiz tedavi etdirmek istiyoruz yasi gecikmeyi tedavi icin ola bilirmi cevabinzi gozleyorum

   • Merhabalar, bizler kliniğimizde ameliyatsız tedavi yöntemlerini kullanmaktayız. Detaylı bilgi ve randevu için iletişim numaramızdan arayabilirsiniz. Saygılarımızla

  • Sol submandibular lap izlenmiştir 15 yaşında iken iğne tedavisi uygulanmış ve sindi 19 yaşında sol yanağında çizgi şeklinde morluk ve şişlik var ve dudağının sol köşesinde 1 cm çapında morarma var ne yapmamız lazım

   • Merhaba, bize whatsapp iletişim numaralarımızdan fotoğraf atarmısınız. Ayrıca tetkikleri ile bize gelebilirsiniz.
    Medicalart Whatsapp: 0533 031 22 99

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.