Hemanjiom Nerelerde Görülür?

Ücretsiz Muayene Formu


  Son derece ciddi bir rahatsızlık olan hemanjiomlar hemen hemen vücudumuzun her yerinde görülebilmektedir. Öyle ki bu rahatsızlık her ne kadar harici olarak kendini gösterse de dâhili olarak iç organlarımızda bile ortaya çıkabilmektedir. Karaciğer hemanjiomu ismini verdiğimiz rahatsızlık tamamen dâhili olarak ortaya çıkan bir problemdir. Tabi bunlar nadir görülen durumlardır. Hemanjiomların en sık olarak oluştukları yerler ise çoğunlukla yüz bölgesidir. Yüz bölgesinde net ve belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Doğuştan itibaren oluşan bir rahatsızlıktır. Yeni doğan bebeklerde daha sık görülmektedir. Özellikle yüz bölgesinde ortaya çıktığında anne ve babalar büyük bir endişeye kapılmaktadır. Çünkü küçücük bebeklerin yüzünde korkutucu boyutlarda olabilmektedirler.

  Hemanjiomların Oluştuğu Bölgeler

  Bebeklerde en çok yüz bölgesinde oluşan hemanjiomlar her iki yanakta olabileceği gibi yüzün sağ ya da sol tarafını komple kapatabilir. Özellikle göz bölgesine yoğun baskı yaptıklarında göz komple kapanabilir. Ya da göz kapağı hemanjiom dolayısıyla aşağı doğru düşerek gözün görmesini engeller. Hemanjiom gözün direk olarak içinde de olabilir. İşte o zaman tehlike çok daha büyüktür. Çünkü direk olarak göz merceğinin içinde olan hemanjiomlar kalıcı körlüğe sebep olabilirler. Bu yüzden mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Bunun dışında hemanjiomlar ağız içinde olabilir. Dilin üzerinde ya da çeneyle birleştiği noktada, diş etlerinde, damakta ve ağız içi yanaklarda olabilmektedir. Yüz bölgesinden aşağı doğru indiğimizde boyunda, omuzlarda ve sırtta da oluşabilmektedir. Göbek bölgesi, genital bölge ve koltukaltı da yine hemanjiomların sıkça oluştuğu diğer yerlerdir.

  Köpükle Tedavisi Mümkündür!

  Hemanjiom rahatsızlığı insan vücudunda her nerede görülüyorsa görünsün ve yaş, cinsiyet fark etmeksizin kime uygulanıyorsa uygulansın tedavisi mümkün olan bir rahatsızlıktır. Çok ileri seviyede olan hastaların tedavi süreçleri biraz daha uzun sürse de sonuç herkes için mutluluk vericidir. Sklerozan bir maddenin özel bir karşımla hazırlanarak köpürtülmesi ve daha sonrasında iğne yoluyla doğrudan hemanjiomların üzerine enjekte edilmesi durumu söz konusudur. Sklerozan madde damar benlerini ciddi anlamda tahrip edecektir. Yapıldığı ilk andan itibaren etkisini gösteren ilaç belirli aralıklarla yapılan birkaç seanslık tedavi sonrasında hemanjiom rahatsızlığı bir daha tekrarlamamak üzere tamamen ortadan kaldıracaktır.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.