Hemanjiom İçin En Uygun Tedavi Yöntemleri

Ücretsiz Muayene Formu


  Hemanjiom Tedavisi

  Hemanjiom halk arasında damar beni olarak bilinen, daha çok bebeklerde doğuştan toplu iğne başı kadar küçük bir noktacık olan fakat sonrasında büyüyebilen bir cilt hastalığıdır. Öncelikle ailelerin hemanjiom konusunda bilinçli olması ve bebeklerinin vücudunu inceleyip gözlemesi gerekir. Hemanjiom daha çok yüz bölgesinde olmakla birlikte tüm vücutta görülebilir. Anne babalar bebeklerinde hemanjiom olduğunu gördüğünde uzman doktora başvurmalıdır. Çünkü erken teşhis çok önemlidir. Sonrasında bebek sıkı bir takibe alınır ve damar beninin büyüme hızı belirlenir. Ne kadar sürede kaç milim büyüyor bakılır. Ve hemanjiom çok fazla büyümeden uygun tedavi ile yok edilir. Hemanjiom (hemanjiyom) Tedavi yöntemleri gelişen teknoloji ile oldukça ilerlemiştir. Hemanjiom ameliyatı çok risklidir ve tavsiye edilmez. Ameliyat yerine lazer, radyofrekans, köpük, skleroterapi ve IRC gibi teknolojik yöntemler ile tedavi önerilmektedir.

  Hemanjiom Ameliyatı
  Hemanjiom ameliyatı çok gerekli olmadıkça tavsiye edilmemektedir. Çok kanamalı ve zor bir ameliyattır. Hemanjiom ameliyatı yapılmak zorunda kaldığında çok iyi bir kalp damar cerrahı ve plastik cerrahi uzmanı birlikte ameliyata girmelidir. Hemanjiom damarlar üzerinde meydana geldiğinden çok fazla kanama olur ve oluşum tam olarak temizlenemeyebilir. Ameliyatın tekrarı gerekebilir. Damarlar üzerinde geniş bir alan açılır ve iz kalma olasılığı çok yüksektir. Bu nedenle hemanjiom hastalarına ameliyatsız tedavi yöntemleri önerilir.

  Ameliyatsız Hemanjiom Tedavi Yöntemleri

  Hemanjiom hastalığı için gelişen teknoloji ile çok yeni tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Hemanjiom Tedavi Yöntemleri arasında en sık uygulanan tedavi köpük, skleroterapi ve radyofrekans tedavisidir. Hemanjiom olan bölgeye lazer makinesi (laser tedavisi uygun görülürse) ile ışınlar gönderilmesi işlemi damar beninin büyüklüğüne göre tekrarlanan seanslar ile uygulanır. Köpük ve skleroterapi yönteminde ise içerisinde sklerozan bulunan maddenin hava ile teması sonucu köpük haline getirilip hemanjiom bulunan bölgeye enjekte edilmesi şeklinde yapılır. IRC yöntemi kızıl ötesi ışınlarla damar beni bulunan bölgedeki damar pişerek zamanla yok olur. Radyofrekans yönteminde de hemanjiom bulunan bölgeye dalgalar verilerek iyileşme sağlanır. Tüm bu tedavi yöntemleri ameliyatsız ve ağrısız bir iyileşme sağlamaktadır. Hemanjiom hastalığının seyrine uygun olan tedavi yöntemi uygulanır. Bu konuda en doğru kararı teşhis sonrasında alanında uzman doktor söyleyecektir.

  Ücretsiz Muayene İmkanı
  Alanında uzman Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı doktorlarımız eşliğinde kliniklerimizde hastalarımıza ücretsiz muayene imkanı sağlamaktayız.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.