Hemanjiom Çeşitleri

Ücretsiz Muayene Formu


  Hemanjiom Çeşitleri

  Küçük kan damalarının anormal bir biçimde çoğalmasıyla bu damarların kitleye ya da yumruya dönüşmesi haline hemanjiom deniyor. Vücutta birden fazla ve farklı bölgelerde hemanjiom olması mümkündür. Çeşitli hemanjiom türleri olmakla birlikte en yaygın olanları kılcak hemanjiom, kavrenöz hemanjiom, bileşik hemanjiom ve lobüler kılcal hemanjiomdur. Kılcal hemanjiom, en yaygın olarak görülen hemonjiom (hemonjiyom) türdür.

  Kas, Kemik ve İç Organlarda Hemanjiomlar

  Cilt yüzeyinde görülen hemanjiomlar kadar yaygın olmasalarda, hemanjiomlar kas ve kemik dahil olmak üzere diğer dokularda gelişir. Kas içi hemanjiom kas dokusunda herhangi bir yaşta gelişebilir ancak sıklıkla genç erişkinlerde gözlemlenir. Kemik hemanjiomu kemiklerde ortaya çıkan genellikle kafatası veya omurda görülür. 50 ila 70 yaşlarındaki kişilerde rastlanır. Kapiller ve kavernöz tipler kemikte bulunan en yaygın hemanjiyomlardır. İç organ hemanjiomu nadir görülmesine rağmen çoğunlukla karaciğer ve bağırsaklarda gelişebilir. Kemikte bulunan hemanjiomlar gibi iç organlardaki hemanjiomlar (hemanjiyom) da diğer amaçlar için yapılan testler sırasında sıklıkla tesadüfen bulunur. Semptomlara neden olmadıkça bu hemanjiomlar herhangi bir tedavi gerektirmez.

  Ameliyatsız Tedavi

  Hemanjiomlar için uzman doktor görüşü mutlaka alınmalıdır. Teşhis ve tanıda yüzeysel hemanjiomlar için doktorunuz hızlı bir teşhis koyabilir. Vakadan vakaya değişmekle birlikte hemanjiomun durumuna göre bir ya da bir kaç seans içerisinde ameliyatsız olarak tedavi edilebilmektedir.

  Ücretsiz Muayene İmkanı
  Alanında uzman Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı doktorlarımız eşliğinde kliniklerimizde hastalarımıza ücretsiz muayene imkanı sağlamaktayız.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.