Hemanjiom Bitkisel Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Hemanjiom Bitkisel Tedavisi, olmayan bir rahatsızlıktır. Bunun sebebi ise vücut üzerinde ya da cilt üzerinde oluşan ve fazlalık olarak tabir edebileceğimiz bir doku olmasından kaynaklanmaktadır. Yani işin özeti şudur aslında; dâhili bir şekilde uygulanmakta olan bitkisel tedaviler metabolizma üzerinden etki göstermekte ve tedaviyi yine içeriden sağlamaktadır.

  Fakat dış dokuda oluşan damar benleri için dâhili olarak yapılacak olan ne bir ilaç tedavisi ne de bitkisel tedavi mümkündür. Harici olarak uygulanmakta olan kremler ya da çeşitli bitkisel kürler hemanjiomlar için tedavi edici herhangi bir etki göstermemektedir. Dolayısıyla bizim hastalara tavsiyemiz internet sitelerinde ya da çeşitli televizyon kanallarında satışa sunulmuş bitkisel ürünlerin hiç birini almamanız olacaktır. Böylesi durumlarda hem paranız boşa gidecek hem de gerçek anlamda tedavi olmak istediğinizde cildinizde çeşitli hasarlara yol açan bu krem ve bitkisel kürler yüzünden tedaviniz zorlaşacaktır.

  Hemanjiom Tedavi Çeşitleri

  Hemanjiom rahatsızlığının tamamen ortadan kaldırılması bitkisel tedavilerden ziyade bu hastalık için geliştirilen çeşitli tedavi yöntemleriyle mümkündür. Tamamen harici olarak cilt üzerinden gerçekleştirilmekte olan birkaç farklı yöntem bulunmaktadır.

  Lazerle hemanjiom tedavisi olarak bilinen ve çoğu doktor tarafından tercih edilmekte olan bu yöntemle sadece birkaç dakika içinde hemanjiomlardan tamamen kurtulabilirsiniz. Lazer ışığının hastalıklı bölgeye uygulanması neticesinde bölgede bir ısınma yaşanacak ve bu ısınma sonrasında benler tahribata uğrayacaktır.

  Köpükle Hemanjiom tedavisi ise lazerden farklı olarak direk damarın içine bir iğne yoluyla enjekte edilir. Köpük burada bulunan tıkalı damarları açarak hemanjiomun yok olmasını sağlayacaktır.

  Termokogülasyon ile Hemanjiom tedavisi yöntemi ise belki de en pratik yöntemdir. Özellikle hastalar için ne normal anestezi ne de lokal olarak anestezi uygulanmasına gerek kalamadan ucu elektrik ile ısınan bir çubuk yardımıyla hastalıklı bölgeye dokundurulur. Damarlı bölgenin üzerindeki ısı ortalama olarak 90 dereceyi aşmaktadır. Bu sayede damarlı bölgedeki kan pıhtılaşır ve damar yok olur.

  Damar beni tedavisinde doktorlar tarafından en çok önerilen tedavi yöntemleri bunlardır. Bu yöntemler hem hastalara hem de doktorlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Hastalar özellikle modern damar beni tedavi yöntemleri sayesinde çabuk iyileşmekte ve gündelik yaşantılarına hızlıca dönebilmektedirler.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.