Hemanjiom Ameliyatı

Ücretsiz Muayene Formu


  Hemanjiom Ameliyatı, özellikle büyüme eğilimde olan damar benleri için önerilen bir operasyondur. Bilindiği üzere tümörler iyi huylu ve kötü huylu olmak üzere ikiye ayrılırlar. Halk arasında damar beni olarak bilinen ve doktorlar tarafından iyi huylu tümör oluşumu olarak kabul edilen hemanjiomlar ameliyat ile alınabilmektedir. Tabi hemanjiom ameliyatlarını mutlaka bu alanla ilgili gerekli ihtisası yapmış olan doktorlar gerçekleştirmelidir.

  Hemanjiom Tedavisi Çeşitleri

  Hemanjiom Tedavisi Çeşitlerine detaylıca bakacak olursak;

  • Lazerle hemanjiom tedavisi,
  • İRC Hemanjiom Tedavisi,
  • Termokoagülasyon Tedavisi,
  • Klasik hemanjiom ameliyatı

  Olmak üzere 4 farklı tedavi yöntemiyle yok edilebilen bir rahatsızlık olan damar benleri ciddi anlamda büyük değilse ve sizler çok büyük estetik kaygılar taşımıyor iseniz aldırmanızı gerektirecek herhangi bir operasyona gerek yoktur.

  İRC Hemanjiom Tedavisi

  Anestezi gerektirmeyen ve İnfra Red Coagülatör kelimelerinin kısaltması olan bu yöntemde kızıl ötesi ışınlardan faydalanılır. Bu kızıl ötesi ışınlar damarda pıhtılaşma sağlayacaktır. Kısa süre içinde pişen damar beninin olduğu alan iyileşme sağlayacaktır. Hemanjiomun büyüklüğüne göre birkaç seans sürebilmektedir.

  Termokogülasyon Tedavisi

  Uygulaması en basit tedavi yöntemlerinden biridir. Ancak daha küçük ve cilt üzerindeki derinliği fazla olmayan rahatsızlıklarda kullanılır. Lokal ya da normal anesteziye hiçbir şekilde gerek duyulmaz. Uç kısmı elektrikle ısınan metal bir çubuk damar beninin olduğu alana dokundurulur. Bu sırada benin üzerine ortalama 90 ila 110 dereceye ulaşan sıcaklık buradaki kanı pıhtılaştırır. 2–3 gün sonrasında hemanjiomun büyüklüğüne göre değişen bir yara kabuğu oluşur. Ve sadece birkaç gün içinde düşer.

  Klasik Hemanjiom Ameliyatı

  Bu yöntemde ise anestezi uygulanarak hasta bayıltılır. Damarın olduğu alan kesilerek alınır. Damar üzerine bir müdahale olduğu için kanama oldukça fazladır. Bu yüzden klasik ameliyat hastalara çok fazla önerilmez.

  Lazerle Hemanjiom Tedavisi

  Son yılların belki de çığır açan tedavilerinden biri kabul edilen lazer tedavisi pek çok hastalığa umut ışığı olduğu gibi hemanjiom tedavisinde de ciddi anlamda kolaylık sağlamaktadır. Damar benine harici bir müdahale ile uygulanan lazer ışığı burada belirlenmiş oranlarda bir ısı oluşturur. Bu ısı damar beni kitlesini ve devamında yer alan hücreleri yakarak bu alanda bir tahribat oluşturur. Ve kısa sürede hücrenin yenilenmesini sağlayarak cilt üzerindeki kabarık alanın ciltle aynı hizaya gelmesini sağlar. Sadece birkaç dakikada gerçekleştirilen bu uygulamadan sonra hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.