Hemanjiom Ağrı Yapar Mı?

Ücretsiz Muayene Formu


  Ebeveynlerin merak ettiği soruların başında yer alıyor. Hemanjiom genellikle yeni doğan çocuklarda gözlemlediğimiz bir vakadır. Savunmasız olan bebeklerde görünme ihtimalini yüksek olması ise hastalığın trajedisini arttırmaktadır. Bebeklerinde damar beni belirtilerini gördüklerinde büyük bir tedirginliğe kapılan ailelerimiz ameliyatsız hemanjiom tedavisi ile çocuklarının bu sorundan kurtulabileceklerini bilmelidir. Fakat yeni doğan bebeklerde hemen başlanılamayan hemanjiom tedavisi için belirli bir zamana ihtiyaç vardır. Elbette bu süreçte ebeveynlere büyük bir sorumluluk düşmektedir. Şarap lekesine benzeyen hemanjiomun çocuğunuzda oluşturduğu estetik bozukluk uyguladığımız tedavi yöntemleri ile tamamen ortadan kalkacaktır. Hemanjiom ağrı yapar mı sorusunun cevabına gelecek olursak; Hayır, hemanjiom çocuğunuzda fiziksel bir ağrıya neden olmaz. Fakat hastalık ilerledikçe psikolojik olarak büyük bir yıkıma neden olduğu gerçektir.

  Hemanjiom Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Türkiye’de faaliyetlerini sürdürmeye başladığı günden bu yana modern tıbbın tüm gelişmelerini takip eden ve uygulayan kliniklerimiz bünyesinde ameliyatsız hemanjiom tedavisi yapılmaktadır. Çocuklarında meydana gelen hemanjiom vakasının tek çaresinin ameliyat olduğunu düşünen ve telaşını daha çok arttıran ailelerin adeta yüreğine su serpen ameliyatsız yöntemlerimiz kliniklerimizde 30 yıllık deneyime sahip olan hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır.

  Lazer Tekniği ile Hemanjiom Tedavisi

  Lazer tekniği ile hemanjiom tedavisi genellikle yüzeysel damar benlerinde kullanılmaktadır. Lazer cihazından hemanjiomlu alana ışınlar gönderilir. Isınma ve yoğunlaşma sonrası hemanjiomlu alan tahribasyona uğrayarak tamamen kaybolur. Cilt yüzeyinden kabaran hemanjiomlar için uygun görmediğimiz lazer tekniğinde seans sayısı vakanın boyutuna göre değişir.

  Köpük Tekniği İle Hemanjiom Tedavisi

  Ameliyatsız varis tedavisinde başvurduğumuz köpük tekniği hemanjiom vakalarında da başarı sağlamaktadır. Steril bir ortamda gerçekleşen operasyonda, enjektör ile sklerozan dediğimiz madde hemanjiomlu alana uygulanır. Lazer tekniğinde olduğu gibi seans sayısı hemanjiom vakasına göre değişir.

  Ameliyat ile Hemanjiom Tedavisi Nasıl Olur?
  Ameliyat cerrahi bir operasyondur. Dolayısıyla hemanjiom tedavisi için başta lazerle hemanjiom tedavisi olmak üzere köpüklü ve radyofrekans gibi basit ve ameliyatsız yöntemler varken bu türden zorlu bir müdahaleye girişmek gereksizdir. Direk olarak cildi kesmek suretiyle çeşitli bıçaklı darbelerle yapılan bu operasyon oldukça risklidir. Damarı kesmek gerektiği için ciddi oranlarda kan kaybı yaşanacaktır. Ve ameliyat sırasında mutlaka kan stoğu olmalıdır. Üstelik bu tür cerrahi operasyonlar sonrasında cildinizde çeşitli izlerin kalma ihtimali de bulunmaktadır. Aynı zamanda ameliyat sonrasında normal hayatınıza dönmeniz zaman alacağı için ameliyat ile hemanjiom tedavisi pek çok doktor tarafından da tavsiye edilmez.

  Ücretsiz Muayene İmkanı
  Kliniklerimizde tüm hemanjiomlu hastalara ücretsiz muayene hizmeti sunmaktadır. Yani sigortanız olsa da olmasa da hiçbir şekilde gelen hastalardan muayene ücreti alınmamaktadır. Eğer kliniğimize uzak bir bölgede yaşıyorsanız ve tedavinizle ilgili ücret miktarını öğrenmek istiyorsanız 0533 168 49 50 Whatsapp hattımız üzerinden tedavisini olmak istediğiniz hemanjiomlu bölgenin resmini gönderin bizzat Kalp ve Damar Cerrahi uzmanı doktorlarımızdan görüş alarak net tedavi yöntemlerini ve tedavi maliyetini öğrenebilirsiniz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.