Gözde Yağ Bezesi

Ücretsiz Muayene Formu


  Gözde Yağ Bezesi oluşumunun iki önemli nedeni vardır. Bunlardan ilki pek çok yağ bezesinin oluşumunda etken konumda olan genetik-kalıtsal etkenlerdir. Diğeri ise kanda bulunan kolesterol değerlerinin artış göstererek göz kenarları ve göz kapaklarında çeşitli oranlarda yağ birikmelerine neden olmalarıdır. Gözde yağ bezesi fark ettiğinizde mümkün olan en kısa sürede doktora görünmelisiniz. Çünkü iyi huylu ya da kötü huylu fark etmeksizin bu bezeler büyüklüklerine göre çeşitli oranlarda görme kaybına neden olabilirler. Gözde yağ bezesi oluşumunda etken olan sebeplerden kanda bulunan kolesterol değerlerinin ilaçlar ve doktor kontrolünde kontrol altına alınması oluşan yağ bezelerini yok etmez. Oluşan yağ bezesi oluştuğu yerde kalacaktır. Bulunduğu bölgeden yok edilmesi ancak yağ bezesi aldırma (buharlaştırma) işlemiyle mümkün olabilecektir.

  Gözde Yağ Bezesi Nasıl Alınır?

  Gözde bulunan yağ bezelerinin bitkisel karışım ve çeşitli kremlerle yok edilmesi ve kontrol altına alınması mümkün değildir. Onlar için ancak yağ bezesi aldırma operasyonu gerçekleştirilmelidir. Göz bölgesinde boyun, kafa vb. yerlerde oluşan yağ bezelerinden irili ufaklı daha fazla sayıda beze oluşabilmektedir. Bu yüzden operasyonla gerekirse tek tek hepsi alınmalıdır. Gözlerin bulunduğu bölge onları kapayıp açmaya yarayan hareketli bir kas yapısına sahiptir. Yağ bezelerinin bu alanda çıkması gözlerde acıya sebebiyet verebilir. Ayrıca göz bölgesi insan vücudunun en hassas bölgesidir. Dolayısıyla burada yapılacak olan operasyon çok büyük dikkat ve titizlik ile gerçekleştirilmelidir. Yapılacak en küçük bir hata telafisi imkânsız sonuçlar doğurabilir. Bu tür operasyonlarda özellikle ameliyatı gerçekleştiren doktorlara ciddi anlamda önemli bir görev düşmektedir.

  Gözde Yağ Bezesine Lazer Tedavisi

  Hemen her hastalıkta son yılların en gözde tedavilerinden biri olan lazer tedavisi gözde yağ bezesi tedavisinde de kullanılabilmektedir. Öncelikle lazer veya başka bir yöntem fark etmeksizin yağ bezesinin büyüklüğü çok önemlidir. Zira küçük olması yapan kişinin işini de tedaviyi de kolaylaştıracaktır. Bilhassa lazer tedavisi uygulanmakta olan noktada bir ısı yükselmesi yaşanmaktadır. Bu işlem eğer göz çevresinde yapılıyorsa normalden 10 kat daha dikkatli olunması gerekmektedir. Sonradan oluşan gözdeki yağ bezelerinin tekrar oluşmaması adına kullanılan makyaj malzemelerine ve çeşitli göz ürünlerinin kullanımına dikkat etmenizde yarar var.

  2 yorumlar

  • İki göz kapağımın üzerinde yağ bezesi var bir tanesi oldukça küçük pirinç tanesi kadar diğer kapaktaki ise daha az belirgin ama diğerinden biraz daha büyük ve lazer ile tedavi yöntemini düşünüyorum. Ücret ne kadar öğrenebilir miyim

   • Merhaba Nuran hanım öncelikle geçmiş .Bahsettiğiniz türden yağ bezelerinin tedavisi mümkün ve gayet kolay uyguladiğımız ve en çok tavsiye ettiğimiz tedavi yöntemi Radiofrekans ile tedavi oluyor dilerseniz 0533 168 49 50 Whatsapp hattından resimlerini gönderin böylece net fiyat bilgiside paylaşalım

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.