Göz Kapağında Hemanjiom

Ücretsiz Muayene Formu


  Göz Kapağında Hemanjiom orta sıklıkta oluşan bir durumdur. Hemanjiom (hemanjiyom) genel olarak yeni doğan bebeklerde ortaya çıkar ve kimi zaman kendiliğinden yok olurken kimi zaman ise aksine büyüme eğilimi gösterebilir. Göz kapağında hemanjiom oluşmasının özel bir nedeni bulunmaz. Hemanjiomlar yüz bölgesinde, ağız içinde, dilde ve damakta, diş etlerinde, dudakta, göz kapağında ve göz içinde olabilmektedir. Tüm bunlar için tedavi mümkündür. Hemanjiom tedavisi için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki klasik ameliyattır.

  Hemanjiom Ameliyatı;
  •Ameliyathane ortamında gerçekleşir. Ve narkoz yoluyla hastaya anestezi uygulanır.
  •Hemanjiomların oluştukları yerlerden bağlantısını kesmek için neşter kullanılır. Ve damarlar kesilir.
  •Bu sırada ciddi bir kan kaybı yaşanması olası bir durumdur. Bu yüzden en az 3-4 ünite kan tedarik edilmelidir.
  •İşlem tamamlandıktan hemen sonra kesikler için dikiş atılır.
  •En az 1 gece hastanede gözetim altında kalınması gerekir.
  Tüm bu işlemler sonrasında hemanjiomların alındıkları yerlerde kesik ve dikiş izleri kalabilmektedir. Üstelik rahatsızlık tekrarlayabilir. Ayrıca göz kapağında hemanjiom veya göz bölgesinin içinde, dışında bulunan hemanjiomlar için ameliyat mümkün değildir. Bunlar için en uygun olan ameliyatsız hemanjiom tedavisidir.

  Ameliyatsız Hemanjiom Tedavisi
  Hemanjiomlar kalp ve damar rahatsızlığı olarak kabul edilir. Dolayısıyla bu türden bir rahatsızlığa sahipseniz mutlaka kalp ve damar cerrahisine gitmeniz gerekmektedir. Hemanjiomlar vücudunuzun neresinde olursa olsun endişe etmenizi gerektirecek bir durum bulunmamaktadır. Kliniklerimizde uzman Kalp ve Damar Cerrahisi tarafından ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Ameliyatsız hemanjiom tedavisi yapıldıktan ve seanslar tamamlandıktan sonra hastalığın nüksetme durumu yoktur. Ameliyatsız Hemanjiom tedavilerinin hepsi kliniklerimizde uygulanmaktadır.

  Köpük & Skleroterapi Yöntemiyle Hemanjiom Tedavisi; En etkili ve sık kullanılan yöntemdir. Ortaya çıkan damarları, sklerozan madde yani ilaçla imha etmeye çalışılır. Fakat ilaç saf hali ile değil hava ile karıştırılarak köpük haline getirilir. Ortaya çıkan bu köpük ince bir enjektör yardımı ile hemanjioma (hemanjiyom) uygulanır. Bu yöntem anında etkisini gösteren bir yöntemdir.

  İlaç Enjeksiyonuyla Hemanjiom Tedavisi; Damarı yakma özelliği olan sklerozan maddesi damarın içerisine enjekte edilir. İlaç verilen damar zamanla büzülerek yok olur. En az riskle en iyi sonucu veren tedavi yöntemidir.

  Köpükle Hemanjiom Tedavisi; Skleroterapi de kullanılan maddenin köpürterek damara verilmesidir. Çok zaman alsa da risksiz bir uygulamadır.

  Lazerle Hemanjiom Tedavisi; Lazer tedavisi daha çok yüzeysel hemanjiom hastalığına sahip bireylere uygulanır. Yüksek bir ışığın damar tümörünü tahrip etmesine dayanır. Seanslar halinde uygulanır.

  Ücretsiz Muayene İmkanı
  Kliniklerimizde tüm hemanjiomlu hastalara ücretsiz muayene hizmeti sunmaktadır. Yani sigortanız olsa da olmasa da hiçbir şekilde gelen hastalardan muayene ücreti alınmamaktadır. Eğer kliniğimize uzak bir bölgede yaşıyorsanız ve tedavinizle ilgili ücret miktarını öğrenmek istiyorsanız 0533 168 49 50 Whatsapp hattımız üzerinden tedavisini olmak istediğiniz hemanjiomlu bölgenin resmini gönderin bizzat Kalp ve Damar Cerrahi uzmanı doktorlarımızdan görüş alarak net tedavi yöntemlerini ve tedavi maliyetini öğrenebilirsiniz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.