Göz Hemanjiomu

Ücretsiz Muayene Formu


  Göz Hemanjiomu özellikle bebekler ve çocuklarda görülen bir tür kalp damar rahatsızlığıdır. Gözle kalp damar rahatsızlıklarının ne alakası var? Şeklinde sorularınız olabilir. Şu şekilde izah edecek olursak; öncelikle göz hemanjiomu ya da diğer hemanjiom türleri hepsi birer tümördür. Ancak bu tümörler uzmanlar tarafından iyi huylu tümör olarak kabul edilir. Damarlar üzerinde oluştukları için kalp damar cerrahisini doğrudan ilgilendiren bir alan olarak karşımıza çıkar. Hatta diğer isimleri de damar benidir. Bu oluşumlar yüzde ya da vücudun bir başka yerinde özellikle gözle görülür derecede büyükse kişileri estetik açıdan rahatsız etmektedir. Fakat göz hemanjiomu oluştuğunda insanlardaki panik hali biraz daha artmaktadır. Bunun sebebi gözün son derece hassas bir yer olması ve göz hemanjiomu denen rahatszılığın kendini çok net belli etmesidir.

  Göz Hemanjiomu Nasıl Oluşur?

  Göz Hemanjiomu Nasıl Oluşur? Oluştuğu yer olan göz kapağının ya beyaz kısmında ya da arka kısmında gayet net bir şekilde görülür. Gözde bir kanlanma gibi oluşsa da sonrasında bunun kabarık şekilde olan bir damar beni olduğunu anlayabilmek çok da zor değildir. Mor renkte bir yapısı vardır.  Gözün ne kadar hassas bir organ olduğunu tekrardan söylemeye gerek yoktur. Bu yüzden bu bölgeye bir müdahale yapılacağı zaman çok dikkatli olunmalıdır. En ufak bir hatanın nelere sebep olacağını elbette siz de tahmin ediyorsunuzdur. Fakat belirtmekte yarar var. Göz hemanjiomu tedavisi yapılırken dışarıdan yapılan müdahalenin mutlaka uzman eller tarafından yapılması gerekmektedir. Kalp damar uzmanının mutlaka alanında uzman bilhassa da hemanjiom tedavisi konusunda deneyimli olması gerekir. Aksi halde müdahale sırasında görme yetinizi tamamen ya da kısmi olarak kaybedebilirsiniz.

  Göz Hemanjiomlarının Ortaya Çıkardığı Sonuçlar

  Göz hemanjiomlarının tedavi edilmediğinde ya da tedavisi sırasında dikkatsizlikten kaynaklanan sebeplerden ötürü görmenize engel durumlara sebep olma ihtimali vardır. Bu yüzden göz hemanjiomları fark edildiklerinde hemen tedavi edilmeli. Tedavi yapılırken de çok ama çok dikkatli olunmalıdır. Tavsiye niteliğinde olacak bir paylaşımımız olacak sizlerle: özellikle devlet hastanelerinde uygulanan klasik damar beni tedavileri hususunda temkinli davranmanızda yarar var. Çünkü bu tür operasyonlar çoğu zaman risk barındırabilir. Buna istinaden siz yeni teknolojinin sağlamış olduğu tedavi yöntemlerini kullanın.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.