Fissür Nasıl İyileşir?

Ücretsiz Muayene Formu


  Fissür nasıl iyileşir? Sorusuna yanıt arıyor iseniz sizleri şöyle alalım… Fissür toplumumuzda en sık görülen makat hastalıklarından biridir. Ancak makat bölgesinde yer alan bir sağlık sorunu olduğu için birçok hasta tedaviye yanaşmamakta ve hastalığın kendiliğinden geçeceğini düşünmektedir. Baştan şunu belirtmek gerekir ki hiçbir hastalık müdahale gerekmeden yani kendiliğinden iyileşmez. Muayene ve teşhis konulmasının ardından hastalığın türüne göre belirlenen tedavi süreci uzman bir hekimin kontrolünde gerçekleşmelidir. Fissür nasıl iyileşir sorusuna yanıt vermeden önce fissür nedenlerini incelemek istiyoruz.

  • Fissür halk arasında; makat çatlağı ya da makat yırtığı olarak adlandırılan bir hastalık çeşididir.
  • Fissürü tetikleyen birçok unsur bulunmaktadır. Fakat en önemlileri; kabızlık ve ishaldir.
  • Sert dışkının anüsten çıkması sırasında makat zorlanır ve yırtılma yaşanır.
  • Aynı zamanda ishal olan bireyin dışkılama sırasında, bağırsaklarından gelen sert parçaların anüse sürtünmesi sonucunda da makat çatlağı vuku bulabilir.
  • Nadir olmakla beraber makat çatlağına davetiye çıkaran; Crohn, ince ve kalın bağırsak hastalığı da nedenler arasında gösterilebilir.

  Fissür, hastaların yaşam kalitesini düşüren ve fiziksel acı duymalarına neden olan bir hastalıktır. Bu nedenle fissür belirtileri kendini gösterdiği andan itibaren cerrahi bir müdahale ile kontrol altına alınmalıdır.

  Fissür Bitkisel Tedavisi Mümkün Mü?

  Fissür bitkisel tedavi adı altında sizlere sunulan ürünleri kullanarak aslında hastalığın evresinin değişmesine sebebiyet verdiğinizi biliyor muydunuz? Evet, maalesef durum bu şekilde… Fissür bitkisel tedavi ya da geleneksel metotlar ile ortadan kaldırılacak bir hastalık değildir. Bu nedenle aktarlarda size fissür ilaçları olarak sunulan karışımlara para ödememelisiniz. Zira bitkisel formüllerden medet umarak komplikasyonların şiddetini arttırırken ekonomik kayıp da yaşamış olursunuz. Climed Nişantaşı kliniğimizde yürütülen titiz operasyonlar ile bu sorundan kurtulmanız mümkündür.

  Ameliyatsız Fissür Tedavisi

  Ameliyatsız fissür tedavisini okuyan birçok hastamızın derin bir nefes alacağı bir yöntemden söz etmek istiyoruz size; Botox(Botulinum Toksini) Tedavisi…

  • Yaklaşık 1 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşen operasyonda, iğne ile botulinum toksini sağ ve sol kaslara enjekte edilir.
  • Anestezi ya da hastaneden yatış gerektirmeyen ameliyatsız fissür tedavisi sayesinde yüzlerce hasta derin bir nefes aldı.

  Sizin de başınız makat çatlağı ile dertte ise işini özveri ile yapan kurumumuzdan destek alabilir, eski sağlıklı günlerinize geri dönebilirsiniz.

  1 yorum

  • Hocam merhaba kızımda makat çatlağı var bodosla yapılan işlemde tekrarlama riski var mi iyi aksamlar

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.