Fissür Bitkisel Tedavi İle İyileşir Mi?

Ücretsiz Muayene Formu


  Fissür bitkisel tedavi ile iyileşir mi? Hastaların tarafımıza ilettiği soruların başında yer alıyor. Halk arasında makat çatlağı ya da makat yırtığı olarak adlandırılan fissür hiçbir bitkisel karışım ile kontrol altına alınamaz. İnternette görmüş olduğunuz kürleri temin ettiğiniz aktarlarda satılan bitkisel karışımlar sizlere psikolojik rahatlama sunmanın dışında bir işe yaramaz. Fissür birden fazla faktörün bir araya gelerek neden olduğu bir makat hastalığıdır. Krem ya da fissür ilaçları etkisiz kaldığında tek çare ameliyat olarak gösterilse de kliniğimizde uzun yıllar kullanılan ameliyatsız fissür tedavisi hastalarımızın rahat bir nefes almasını sağlamıştır. Fissürün yanı sıra neredeyse tüm hastalıklarda bitkisel metotlara başvurmanın sebebi ne olabilir? Gelin bu soruya yanıt aramaya çalışalım…

  • Fissür bir makat hastalığıdır ve toplumumuzda oluşan yanlış yargı ile tedavisi sadece ameliyat olarak gösterilmektedir.
  • Fissür, makatta yer aldığı için insanların tedaviden uzak durduğunu ve çareyi; kısa sürede ağrısız tedavi vaadi sunan bitkisel karışımlarda aradığını görüyoruz.
  • Bitkisel karışımlar ameliyat ve tedavi sürecine oranla daha ekonomik gösterildiği için hastalarımızın başvurduğu yöntemler arasında yerini almaktadır.

  Fissür bitkisel tedavi önerileri ile vakit kaybetmek yerine çağdaş tıbba hizmet eden  Climed Nişantaşı kliniğimizde uyguladığımız ameliyatsız fissür tedavisi ile eski sağlıklı günlerinize geri dönebilirsiniz.

  Fissür Nasıl Anlaşılır?

  Fissür vakası ile karşılaşan hastalarımızın yaşadığı sorunlar fissür belirtileri olarak karşımıza çıkmaktadır. Fissür yaş ya da cinsiyet faktörlerinde fark olmaksızın her insanda oluşabilir. Bu nedenle makat çatlağı ile ilgili toplumdaki herkesin bilinçlenmesi ve doğru tedavi yöntemlerine başvurmaları gerekmektedir. Fissürün oluşmasına zemin hazırlayan faktörler genellikle;

  • Kabızlık sorununun sürekli yaşanması ve dışkılama sırasında kişinin ıkınması ile makatın zorlanarak yırtılmasına neden olmasıdır.
  • Kabızlığın yanı sıra ishal sırasında bağırsaklardan gelen sert parçalar da anüse sürterek fissüre davetiye çıkarabilir.

  Fissürün meydana gelmesinde etkili olan faktörleri sıraladık. Fissür nasıl iyileşir sorunuza ise kliniğimizde uygulanan tedavi yöntemleri ile yanıt vermek istiyoruz.

  Botox(Botulinum Toksini)Tedavisi

  Anal fissür tedavisinde erken teşhis oldukça önemlidir. Hastalığın kronik bir hal almasının önüne geçmenizi sağlayan 15 günlük süreçte muayeneye geldiğinizde öncelikle sizlere çeşitli kremleri önermekteyiz. Fakat kremler yetersiz kaldığı ve kronik hale geçmiş fissür tedavisi için botox yöntemine başvurmaktayız. Makatta sağ ve sol kaslara enjekte edilen botulinum toksini ile %100 başarı sağlamaktayız.

  Sağlıklı günler dileriz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.