Estetik Uygulamalar

Ücretsiz Muayene Formu


  Leke Tedavisi

  leke-tedavisi-medikalart

  Vücudumuzda çoğu zaman doğuştan (çil, doğum lekesi) çoğu zaman işte çeşitli dış etkenlerden (güneş, aşırı sıcak ve soğuk, yaşlılık vb.)  kaynaklı olarak lekeler oluşabilmektedir. Leke tedavisinde en önemli husus ise teşhisin doktor tarafından konulup ve sonrasında tedavinin de mutlaka doktor tarafından yapılması gerektiğidir. Leke tedavisinde en çok kullanılan yöntemlerden biri olan Kimyasal Peeling uygulaması Kliniğimizde işin uzmanı hekimler eşliğinde yapılmaktadır.

  Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

  Öncelikle kılcal damar problemi çocuk, genç, yaşlı demeden toplumumuzun neredeyse %20’ye varan kısmında görülebilen bir şikâyettir. Çoğu zaman açık tene sahip olan insanlarda görülür. Kılcal damarların görülmesinin sayısız sebebi vardır. Bunlardan bazıları ise;

  • Hassas cilt yapısı,
  • Güneş ışınlarının zaman içinde cildimize verdiği hasar,
  • Metabolizmaya ve romatizmaya bağlı hastalıklar,
  • Aşırı Östrojen,
  • Kortizon kullanımın fazla olması,
  • Çeşitli genetik hastalıklardır.

  Bunlara bağlı olarak gelişme gösteren kılcal damar rahatsızlıkları tedavi edilebilmektedir.  Lazerle kılcal damar tedavisi günümüz için en yaygın olanıdır. Üstelik lazerle kılcal damar tedavisi çok kısa sürmektedir. Süresi ortalama 20–60 dakika arasındadır.

  Lazerle kılcal damar tedavisi Nasıl Yapılır?

  Lazer, vücudumuzda bulunan kılcal damarların iç kısmında bulunmakta olan ve hekimlerin oksihemoglobin ismini verdiği maddeyi, dokunuşuyla ısıtarak zarar gören damarların yok olmasını sağlar.

  Lazer Epilasyon

  Lazer Epilasyon, vücudumuz üzerinde bulunan ve bizim istemediğimiz kıl ve tüy grubu şeylerin yok edilmesinde etki gösteren bir çeşit estetik uygulamadır. Ancak lazer epilasyon herkes tarafından yapılabilen bir uygulama alanı değildir. Pek çok güzellik merkezinde uzman olmayan kişilerce yapılmaktadır. Fakat bu son derece sakıncalı bir durumdur. Mutlaka doktorlar tarafından gerçekleştirilmeli ya da doktor gözetiminde yürütülmelidir. Lazer epilasyonda maksimum başar elde edebilmek için bazı değişkenlere dikkat etmek gerekmektedir.

  Bunlar:

  • Cilt ve Kıl Rengi,
  • Epilasyonun Uygulanacağı Bölge,
  • Cinsiyet gibi unsurlardır.

  Lazer epilasyonda cihaza bağlı bir el aleti yardımıyla cildin belirli bölgelerine uygulanır. Atış ismini verdiğimiz müdahaleler ile tek tek kıl köklerine ısı verilir. Isınmadan dolayı tahrip olan kıl kökleri de yukarıda bahsettiğimiz değişkenlerin durumuna göre birkaç seansta yok edilmiş olur.

  Kimyasal Peeling

  Kimyasal peeling yöntemi ise leke tedaisinde sıkça tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir çeşit cilt soyma olarak karşımıza çıkmaktadır. Kimyasal peeling yönteminde amaçlanan şey ise deride bulunan tabakanın istenilen belirli derinliğinde hasar oluşturmaktır. Ve bu hasar sonrası vücudun oluşan bu hasarı tedavi etmek için kullanmış olduğu yara iyileştirme çabasından faydalanmaktır. Peeling bu durum oluşan çeşitli lezyonları tedavisi için kullanılan bir yöntemdir. Kimyasal peeling Bakers, Fenol, Jessner’s Trikloroasetik, ya da meyve asitleri gibi çeşitli maddelerden oluşan solüsyonların cilde sürülerek yedirilmesi ile yapılmaktadır.

  Kimyasal Peeling Neden Yapılır?

  • Hücre yenilenmesi ve yüzeysel lekeler,
  • Akne, sivilce, siyah ve beyaz noktalar,
  • Hafif ve orta dereceli kırışıklıklar,

  Kendi Hücreniz İle Gençleşin

  Kendi hücrenizle gençleşme, kendi bünyemizde bulunan fibrolast adı verilen ana hücrelerimizin laboratuvarda çoğaltılarak yine kendi bünyemizdeki eksik alanlara verilmesi işlemidir. Kendi hücreniz ile gençleşebilmek için fibrolast denilen bu hücre örneğinin biyopsi yoluyla, vücudunuzda özellikle kulak arkası vb. yerlerde bulunmakta olan güneş ışınlarından daha az etkilenmiş alanlardan alınarak çoğaltılması gerekmektedir. Bu işlem sonrasında eksik alanlara verilen yeni hücreler bu alanlarda kısa zaman içinde iyileşme sağlayacaktır. Kök hücre ile tedavinin en ufak bir alerjik etkisi söz konusu değildir. Çünkü bu hücrelerin tamamı kişinin kendisine aittir.

  Kök hücreniz ile gençleştiğiniz bu tedavi sonrasında ciltteki kırışıklıklar gözle görülür bir şekilde azalmaktadır. Aynı zamanda çok daha parlak ve sıkı bir cilt ortaya çıkmaktadır.

  Dolgu Uygulamaları

  Dolgu uygulamaları genellikle yaş, güneş ışınları ve mimik hareketleri gibi sebeplerden oluşan kırışıklıklardan kurtulmak için kullanılan bir uygulamadır. Özellikle yüz dolgusu kadınlar arasında çok sık tercih edilen bir estetik uygulamadır. Yanak dolgusu hususunda yoğun talep göstermekte olan kadınlar;

  • Yüzde bulunan derin kırışıklıklardan,
  • Çökmüş ve sarkmış vaziyette olan yanaklardan kurtulurlar.

  En çok tercih edilen estetik uygulamalardan bir diğeri ise dudak dolgusudur. Yine uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gereken dudak dolgusu sayesinde mevcut dudakla uyumlu bir şekilde işlem gerçekleştirilir. Peki, dolgu nasıl yapılır? Son derece koly bir uygulama olan dolgu uygulaması işlemin yapılacağı bölgeye anestezik bir krem sürülerek yapılır. Uyuşma gerçekleştikten sonra ise dolgu maddesi bölgeye enjekte edilir.

  Çatlak & Tedavileri

  Cilt bakımı hususunda önemli bir yere sahip olan cilt çatlakları kliniğimiz doktorları tarafından modern ekipmanlar ve tedavi yöntemleriyle kısa sürede yok edilebilmektedir. Doğum, hızlı kilo alıp verme gibi vücutta yaşanmakta olan hormonal değişikliklerin sebep olduğu cilt çatlakları için çatlak kremi ya da çeşitli bitkisel ürünler herhangi bir etki yapmamaktadır. Cilt çatlaklarında kesin olarak tedavi ancak Peeling ya da fraksiyonel lazer ile sağlanır. Lazerle çatlak tedavisi de ancak uzman hekimlerin gerçekleştirebileceği bir operasyondur. Cilt çatlakları yalnızca doğum yapan kadınlar ya da kilo verip alan insanlarda değil herkeste olabilen bir problemdir. Erkeklerde koltuk altı, kuyruk sokumu ve uyluk bölgesinde görülebiliyorken kadınlarda ise; kalça ve göğüs bölgesinde yoğun olarak görülür. Bahsi geçen bu bölgeler dışında diz arkası, üst kol gibi alanlarda görülebilir.

  Ameliyatsız İple Yüz Germe (Gençlik Askısı)

  ameliyatsiz-iple-yuz-germe-medicalart

  Ameliyatsız iple yüz germe işlemi, yine sıkça kadınların tercih etmiş olduğu bir estetik uygulamadır. Sarkma, kırışıklık, derinin aşağı düşmesi gibi durumlarda kullanılmakta olan iple yüz germe işlemi yüz hatlarında birkaç yaş geriye dönüş sağlayabilmektedir. Lokal anestezi tekniğinin kullanıldığı bu yüz gerdirme işleminde ameliyatsız ve dikişsiz 40-50 dakikalık bir operasyonla gençleşebilirsiniz. Gençlik askısı olarak da bilinen bu yöntem 4 ila 6 yıl arasında etkili olabilmektedir. Ve yüzdeki doğal ifadede en ufak bir bozulma yaşanmamaktadır. Peki, iple yüz gerdirme işlemi nasıl yapılır? Özel olarak üretilen ipler yardımıyla doktor tarafından belirlenen yerlerde germe belirlenen yerlerde asma şeklinde kullanılır. Yüzde açılan kanüller aracılığıyla iplerin aşağı itilmesi sonucunda işlem tamamlanmış olur.

  Dövme Silme

  Dövme sildirme işlemini merdiven altı çok sayıda kişi, kurum, hastane, klinik vb. yer yapmaktadır. Ancak cildimiz bizim için en önemli yerlerden bir tanesidir. Dolayısıyla üzerinde bulunan doğal ya da beşeri herhangi bir parçanın bilinçsizce yok edilmesi kesinlikle sakıncalıdır. Dövme sildirme işlemleri de mutlak surette doktor kontrolünde gerçekleştirilmelidir. Kliniğimizde dövme sildirme lazerle yapılmaktadır. Zaten günümüz şartlarında lazerle dövme sildirme dışında herhangi bir operasyon hem kalmamıştır. Kalanlar da etki göstermemektedir. Dövme sildirme fiyatlarına bakacak olursak dövmenin büyüklüğü çok büyük önem arz etmektedir. Bunun dışında kullanılan boya vs. dövme sildirme fiyatlarında belirleyici bir unsurdur.

  Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

  Yeni geliştirilen Plexr plazma teknolojisi kliniğimiz doktorları tarafından tercih edilmekte olup ameliyatsız, ağrısız ve sancısız bir şekilde göz kapağı estetiği yapılabilmektedir. Özellikle göz kapağı düşüklüğü şikâyeti olan kişilerin talep ettiği bu estetik uygulama göz kapağı ameliyatı olmak istemeyenlerin tercih ettiği bir uygulamadır. Peki, göz kapağı estetiği nasıl yapılır? Lazerle yardımıyla ameliyatsız göz kapağı estetiği yapmak mümkündür. Yapılan işlem ise aşama aşama şöyledir:

  • Mikro aletler yardımıyla kaş üzerinden giriş yapılır.
  • Yerleştirilen ipler yardımıyla düşük olan kaş yukarıya doğru asılır.
  • İkinci aşamada ise göz kapağının torba alınır.

  Doublo ( Yüksek Focuslu Ultrason )

  Ameliyatsız toparlama, sıkılaştırma teknolojisi olarak bilinen ve diğer bir ismi yüksek focuslu ultrason olan bu estetik uygulama ses dalgaları aracılığıyla uygulanır. Bahsettiğimiz bu yüksek focuslu ultrason dalgaları ciltte alt tabakalara ulaşarak enerji yollamaktadır. Bu enerji cilt içinde ısınarak cildin sıkılaşmasını ve gerginleşmesini sağlanmaktadır. Bu sayede de kolojen yapımı da uyarılmaktadır. Klasik anlamda bildiğimiz yüz gerdirme olayından farklı olarak bu işlemde herhangi bir cerrahi yan etki bulunmamakla beraber anesteziye de gerek duyulmamaktadır. Aynı zamanda tek seansta gerçekleşebilen doublo en ufak yan etkiye sebep olmaz. 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde de etkisini gösterir. Ameliyatsız yüz gerdirme olarak bilinen bu basit uygulama yoğun olarak yüz, çene, göz kapağı ve göz çevresi, boyun kırışıklığın olduğu bölgelerde kullanılır. Ultrasonlu yüz gerdirme de diyebileceğimiz bu uygulama yüze ultrason jeli sürülerek yapılır. Yüz üzerinde dolaştırılan başlık cilt altındaki tabakaya enerji gönderir.

  Botoks Uygulamaları

  Her türlü botoks uygulamasının yapıldığı kliniğimizde botoks fiyatları gayet uygundur. Botoks denilen şey ilerleyen yaşla birlikte ortaya çıkan ve mimik çizgilerinden oluşan kırışıklıkların ortadan kaldırılması için kullanılan bir estetik uygulamadır. Botoks ne işe yarar? Diye merak edenlerin bu merakını giderelim. Kas hareketlerini engelleyen bir özelliğe sahip olan botoks ince iğneler aracılığıyla ilgili alana enjekte edilir. Bu sayede yeni kırışıklıkların oluşmasını engeller. Botoks fiyatları işlemin uygulanacağı alana göre değişiklik göstermektedir.  Botoks fiyatları başta olmak üzere bütün estetik fiyatları ve uygulamaları hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.