El Varisi Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


El varisi, genelde sadece bacak bölgesinde oluşur gibi yanlış bir kanı vardır. Vücudumuzun birçok bölgesinde ve toplardamarın bulunduğu her bölgede görülebilir. Hasta damarlar vücutta görevini yerine getirmeyen işlevsiz damar kapakçıklarından oluşur. Çoğunlukla hamilelik dönemlerinde, aşırı kilo alımlarından sonra görülebilmektedir. Bacaklarda oluşan ve hayatımızı olumsuz yönden etkiler; bunlar dayanılmaz ağrıların olması, yanma gibi şikayetlere neden olur. El üstünde gözüken damarlarda bacaklarımızda olduğu gibi bizi rahatsız eden ağrı gibi şikayetleri olmaz daha çok estetik açısından rahatsız etmektedir bizi, yaş ilerledikçe özellikle bayanlarda bu durum ortaya çıkar. Estetik yönden sizi rahatsız eden bu damarlardan kurtulmanız mümkündür.

El’deki Problemlere Kesin Çözüm

El üstünde oluşan varisli damarlar, görüntü olarak morumsu şeklinde şişliklerdir, cildimizin çok ince olması da damarların görünümü artırmaktadır. Bize görüntüsü dışında her hangi bir rahatsızlık vermez ama estetik açıdan duyduğumuz bu rahatsızlık sosyal yaşantımızı, psikolojik bakımdan bizi etkiler. El üstündeki bu damarlarınızdan ameliyatsız yöntemle kurtulmanız mümkündür. Elinizin eski görüntüsüne kavuşabilirsiniz. Bu yöntemler köpük, klasik skleroterapi yöntemidir, bir ya da iki seansla kurtulabiliyorsunuz, işlem süresi 10 dakika, bu konuda uzman Kalp Damar cerrahları tarafından uygulanması gereklidir. İşlem sırasında her hangi bir kesi yapılmadığından acı hissetmiyorsunuz, sonrasında hafif bir ağrı duyabilirsiniz, tedavi sonrası günlük hayatınıza hemen dönebiliyorsunuz.

Köpük Tedavi Yöntemi Nasıl Uygulanır ?

Köpük tedavisi, sklerozan madde dediğimiz ilacın hava ile karıştırılması işlemidir. Hazırlanan bu karışım el, orta ve büyük boy damarların tedavilerinde uygulanır. Hastalıklı damarın içine ilaç enjekte edilir.

Skleroterapi Tedavisi:

Skleroterapi tedavisi, Sklerozan maddenin sıvı halde kullanılmasıdır. İnce damarlarda, uygulanan bir yöntemdir, özel ince uçlu iğnelerle damar içerisine ilaç enjekte edilir, varisli damarlar yok edilir. Bu tedavi yöntemi lokal anestezi gerektirmeyen, ağrısız, çok kısa süren pratik bir yöntemdir.

Tedaviden Sonra Tekrarlama Oluyor mu?

Özellikle ameliyatla alınan bacaklardaki damarların tekrar etme durumu çok var, bundan dolayı el varislerinde de tedaviden sonra tekrar olabileceği için endişelenilir. El üstündeki varislerde tekrarlama durumu olmaz, kalıcı bir tedavidir. El varislerinde ince olan damarlar tedavi edilmez bizi rahatsız eden geniş damarlar yok edilir.

Varis Tedavi Ücretleri

Varis tedavi ücretleri belirlenirken varisin derecesi büyük önem taşır. Zira kılcal varis vakası ile ülsere dönüşmüş varisin tedavi süreci ve ücreti aynı olmayacaktır. Derecesi ne olursa olsun hastalarının bütçesine dost bir anlayış ile hazırlanan varis tedavi ücretleri hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için aşağıda yer alan iletişim numaralarımız ile irtibata geçebilirsiniz. Kliniğimiz bir telefon kadar yakınınızdadır.

Randevu ve İletişim

İstanbul Climed Nişantaşı (Şişli)

Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mahallesi, Rumeli Caddesi No:71/7 Şişli/İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
Tel2: 0212 232 99 24
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

 

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar

İstanbul Bakırköy

Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. 25/1 BAKIRKÖY – İSTANBUL

Op.Dr. Mustafa Bolat

Doç. Dr. Selim Sözen

Tel: 0212 574 25 25
Tel2: 0553 665 64 02
GSM & WhatsApp:0533 031 22 99

Randevu Formu için Tıklayın

Yorum ekle

Biz Sizi Arayalım

Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Sağlığınız Bize Emanet

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.