Dış Basur Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Dış Basur Tedavisi konusuna detaylı girmeden evvel dış basur nedir? Nasıl oluşur? Bu soruların cevabını verelim. Dış basur denilen rahatsızlık yani tıp dilindeki adıyla hemoroid, oluştuğunda direk olarak makat bölgesinde hem gözle görülebilen hem de elle fark edilebilen memeler ortaya çıkmaktadır. Büyüklükleri kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Kimi zaman nohut kadar küçük kimi zaman ise bir yumurta kadar büyük olabilmektedirler. Dış basurlar acı anlamında kişilere herhangi bir rahatsızlık vermez. Ancak dışkılama sırasında yaşanmakta olan sarkma durumu daha da artmaktadır. Bu durum da doğal olarak hastaları psikolojik olarak rahatsız etmektedir. Dış Basur Tedavisi hakkında hastaların genel algısını sizlerle paylaşmak istiyoruz:

  • Günümüz Türkiye toplumunda hemoroid rahatsızlıkları bir hayli yaygındır. Ancak çoğu kişi bunun farkında olmamakla beraber hastalığın özel bölgede baş göstermesinden dolayı haklı olarak çekinmektedirler.
  • Hemoroid hastalarının kabul etmeleri gereken en önemli şey tek hemoroid olan kendileri değildir. Kendileri gibi hatta daha vahim durumlarda olan binlerce hasta vardır.
  • Tedavi edilen bir rahatsızlık olup kolayca iyileşmek mümkündür. Bu tür bir algıyla hareket ettikleri sürece basur hastaları için her şey daha kolay olacaktır.

  Dış Hemoroid Nasıl Geçer?

  Dış Hemoroid Nasıl Geçer? Merak edenler için söylemekte yarar var. Öncelikle mutlaka basur rahatsızlıklarına hastanelerde genel cerrahi klinikleri bakmaktadır. Bir genel cerraha görünmeniz şarttır. Sonrasında doktor sizin için en uygun dış basur tedavisinin hangisi olacağına karar verecektir. Bu hususta kullanılmakta olan birkaç alternatif tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunun öncesinde bir de klasik ameliyat yöntemi vardır. Ancak bu tür ameliyatlar hem çok uzun sürmekte hem de iyileşme süresi epey zaman almaktadır. Dolaysıyla  bu tür kapalı ameliyatlar çok fazla önerilmemektedir. Dış basur tedavisi başta olmak üzere genel hemoroid rahatsızlıklarının yeni teknoloji sayesinde hastalığa en uygun yöntemlerle yok edilmesi mümkündür. Bu yöntemleri kısaca sıralayacak olursak eğer;

  Lazer Yöntemiyle yapılan basur tedavilerinde lazer cihazından çıkan ışınlar rahatsızlığın olduğu bölgelere uygulanmaktadır. Uygulandığı bölgede ışınlar belirli bir sıcaklığa kadar ısınmaya başlayacaktır. Bu ısınma neticesinde hemoroidlerin olduğu memeler tahribata uğrayarak yok olacaktır.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.