Dilde Hemanjiom

Ücretsiz Muayene Formu


Dilde Hemanjiom doğuştan olarak ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Halk arasında damar beni olarak bulunan hemanjiomlar kalp damar cerrahisinin ihtisas alanına girer. Dilde hemanjiom oluşumu doğumdan hemen sonra meydana gelmekte olup ilerleyen süreçte tamamen doğal bir şekilde kendiliğinden yok olabileceği gibi aksine büyüyüp daha da kötü bir hal alabilir. Ufak bebeklerin dilinde hemen farkedebilmek mümkündür. Bebeklerde ortaya çıkan bu hemanjiom rahatsızlıkları özellikle anne ve babaları büyük bir endişeye sevk etmektedir. Görüntü açısından bakıldığında oldukça ürkütücü bir halde olan hemnajiomlar dil üzerinde oldukları zaman o kadar görünür değildir. Bu konuda ailelerin herhangi bir endişeye kapılması son derece yersizdir. Dilde çıkan damar yumağı olarak tabir edilen bu rahatsızlığın tedavisi mümkündür. Üstelik tedavi için çok sayıda seçenek dahi bulunmaktadır.

Dilde Hemanjiom Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dilde Hemanjiom Tedavisi Nasıl Yapılır? Çok sayıda aile tarafından merak edilmektedir. Öncelikle bu tür bir rahatsızlıkla karşı karşıya kalan çocuğunuzu mutlaka bir kalp damar cerrahına götürmelisiniz. Doktor gerekli incelemeyi yaptıktan sonra sizi bu konuda bilgilendirecektir. Dilde hemanjiom tedavisi başta olmak üzere cilt üzerinde çıkan tüm damar benleri için tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. İşte tedavi yöntemleri:

  • Lazerle dilde hemanjiom tedavisi dil üzerinde kabarık durumda olmayan hemanjiomlar için rahatlıkla kullanılabilir. Lazer ışığı bölgeye uygulandığında bir ısı oluşturmakta ve oluşan bu ısının derecesi giderek artmaktadır. Nihayetinde hemanjiomlu bölge ısı yoluyla tahrip edilmektedir.
  • Köpükle dilde hemanjiom tedavisi ise sklerozan maddenin iğne yoluyla damar benine enjekte edilmesidir. Köpük halindeki sklerozan bu madde damar benini kısa sürede tahrip etmeye başlar.

Bir de klasik ameliyatla hemanjiom tedavisi yapılmaktadır. Ancak bu her zaman yapılması mümkün olan bir operasyon değildir. Damar beni ameliyatının yapılabilmesi için cildin ameliyata uygun bir yerinde olması gerekir. Örneğin; dilde hemanjiom için klasik ameliyat kullanılamaz. Dil üzerinde herhangi bir cerrahi operasyon yapmak neredeyse imkansızdır. Hemanjiom ameliyatlarında kanamalar çok fazla olduğu için genelde birkaç ünite kan tedarik edilir. Ve ameliyatta bu kanlar kullanılır. Dilde hemanjiom operasyonunda bu kanam çok üst seviyede olacağından bu operasyonlar önerilmez.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Yorum ekle

Biz Sizi Arayalım

Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Sağlığınız Bize Emanet

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.