Çökük Meme Ucu Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Çökük Meme Ucu Tedavisi yalnızca  Climed Nişantaşı Bakırköy kliniğimizde yapılabilen bir tedavidir. Bu durum aslında bir hastalık ya da rahatsızlık olarak nitelendirilemez. Çünkü kişilere herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Yalnızca basit bir estetik kusur olarak tabir etmek daha doğru olacaktır. Çökük meme ucu tedavisi de bir o kadar basit bir yöntemle yapılmaktadır. Ameliyat gerektirmeyen çok basit bir cihaz kullanımıyla ve reçete düzenlenmesiyle tedavisi sağlanmaktadır. Tedavinin devamını hastalar evinde uygulamaktadır. Hastane ve ameliyathane gerektirmeyen bu yöntem için kliniğimize müracaat ediniz.

  Memenin İçe Dönük Olması

  Memenin İçe Dönük Olması durumu her kadında rastlanılan bir durum değildir. İstatistiklere bakıldığında yüz kadından sadece ikisinde bu duruma rastlanmaktadır. Göğüs ucunun içeri kaçması çok sayıda sebepten dolayı olabilir. Bunlardan bir tanesi yakın zamanda geçirilmiş şiddetli bir enfeksiyon olabilir. Ortaya çıkan bu şiddetli enfeksiyon sol ve sağ memede çökme yaratabilir. Enfeksiyonların vücudumuzda oluştuktan sonra yaratmış oldukları tahribatlar çok büyüktür. Zarar vermeden çıkıp giden enfeksiyon yok denilebilir. Bu durum da enfeksiyonun kadınlara verdiği zararlardan biridir. Memenin içe dönük olması durumu estetik kusurdan önce en çok yeni anne olmuş kadınları mağdur etmektedir. Hal böyle olunca anneler bebeklerini dahi emzirememektedir.

  Göğüs Ucu Nasıl Çıkar?

  Göğüs Ucu Nasıl Çıkar? Elbette bu tarz bir sorunla karşı karşıya olan kadınların cevabını en çok merak ettiği sorudur. Çökük meme ucu tedavisi yapan doktor bunu nasıl yapmaktadır? Özellikle yeni anne olan kadınlar için süt kanallarının korunması hususu çok büyük önem arz etmektedir. Tedavi lokal anesteziyle gerçekleşir. İşlem sırasında meme ucunu çeken bağlar kesilir. Ve küçük makaslar yardımıyla memenin uç kısmı dışarıya doğru yavaşça esnetilir. Son olarak da meme ucunun alt kısmına içeriden kalıcı bir destek dikişi yerleştirilir.  Pek çok yerde göğüs ucu çıkarıcı ismi verilen başka bir tedavi de piyasaya sürülmüştür. Ancak bu çok daha basit vakalar için kullanılabilir. Nasıl? Meme uçlarının ileri seviyede içeri kaçmadığı durumlarda niplet ismini verdiğimiz meme ucunu vakum yoluyla dışarı doğru çeken bir alet kullanılarak gerçekleştirilir. Ancak ilerlemiş seviyede olan meme ucu problemlerinde mutlaka yukarıda bahsettiğimiz işlemin yapılması gerekir.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.