Buharlaştırma Yöntemi İle Ben Alma

Ücretsiz Muayene Formu


İşlem mutlak surette konusunda uzman hekimler tarafından tedavi merkezlerinde yapılmalıdır. Uzman doktorların en sık kullandığı ve aynı zamanda hastalara tedavi konusunda en çok önerdiği yöntemdir. Son dönemde Cilt lekeleri tedavisinde hastane ve kliniklerin yoğun bir talep aldığı görülmektedir. Buharlaştırma yöntemi sivilce tedavisi başta olmak üzere akne tedavisi vb. pek çok alanda da kullanılabilmektedir. Et beni dışında kırmızı ben ve diğer cilt lekelerinde de ciddi anlamda etki gösteren buharlaştırma yöntemi sayesinde sadece 5 dakika içinde lekelerden kurtulabilirsiniz.

Buharlaştırma Yöntemi İle Ben Alma Nasıl Yapılır?

Uzman sağlıkçıların yoğun bir şekilde ben alma işlemi için kullandıkları elektrokoter cihazı yardımıyla gerçekleşir. Bu elektrokoter cihazı cilde temas ettiği yerde mevcut elektrik enerjisini bir ısı enerjisine dönüştürür. Bu buharlaştırma tekniği sadece ben aldırma operasyonlarında değil birçok cerrahi müdahale sırasında da yaşanan çeşitli kanamaları durdurmak ve dokuları da kesebilmek için tercih edilebilmektedir. Buharlaştırma yöntemi ile ben alma sırasıyla şu şekilde gerçekleşmektedir:

  • Tedavi için kullanılan elektrokoter cihazı, cilt üzerinde normalden daha kabarık şekilde duran benin üzerine temas ettirilir.
  • Temasa uğrayan ben ısınmadan dolayı tabakalar halinde buharlaşır.
  • Kabarık olan bölge (ben) ciltle aynı seviyeye geldiğinde buharlaştırma işlemine son verilir. Ve bu sayede ben aldırma işlemi tamamlanmış olur.
  • Buharlaştırılan benin bulunduğu yerde tabaka şeklinde bir yara kabuğu oluşur.
  • Oluşan bu yara kabuğu ise ortalama 5 ila 10 gün içinde düşer.

Buharlaştırma işlemiyle ben aldırıldığında %100 olarak kesin bir çözüm sağlanmış olur.

Ben Aldırma Sonrası İz Kalır Mı?

 

Bu konu özellikle benlerini aldırmak isteyen kişilerin şüphesiz en çok merak ettikleri konudur. Çünkü insanlar her ne kadar estetik açıdan sıkıntı yaratan benlerinden kurtulmak isteseler de sağlıklarını kaybetmek istemezler. Hal böyle olunca da ben aldırma sonrası iz kalır mı? Herkes için ayrı bir merak konusudur.

Konuyu detaylıca izah edecek olursak; ben aldırma işlemi yavaş ve dikkatli bir şekilde yapıldığı zaman en ufak bir iz kalmayacaktır. Sadece bazen sivilce izi kadar çoğu zaman gözle görülmeyecek bir iz kalabilir. Bunun sebebi ise koterin cihazının normalden biraz daha fazla uygulanmasıdır. Bu durum çukurlaşmaya sebebiyet verebilir. Dikkatli olunmalıdır.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Yorum ekle

Biz Sizi Arayalım

Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Sağlığınız Bize Emanet

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.