Buharlaştırma Yöntemi İle Ben Alma

Ücretsiz Muayene Formu


  İşlem mutlak surette konusunda uzman hekimler tarafından tedavi merkezlerinde yapılmalıdır. Uzman doktorların en sık kullandığı ve aynı zamanda hastalara tedavi konusunda en çok önerdiği yöntemdir. Son dönemde Cilt lekeleri tedavisinde hastane ve kliniklerin yoğun bir talep aldığı görülmektedir. Buharlaştırma yöntemi sivilce tedavisi başta olmak üzere akne tedavisi vb. pek çok alanda da kullanılabilmektedir. Et beni dışında kırmızı ben ve diğer cilt lekelerinde de ciddi anlamda etki gösteren buharlaştırma yöntemi sayesinde sadece 5 dakika içinde lekelerden kurtulabilirsiniz.

  Buharlaştırma Yöntemi İle Ben Alma Nasıl Yapılır?

  Uzman sağlıkçıların yoğun bir şekilde ben alma işlemi için kullandıkları elektrokoter cihazı yardımıyla gerçekleşir. Bu elektrokoter cihazı cilde temas ettiği yerde mevcut elektrik enerjisini bir ısı enerjisine dönüştürür. Bu buharlaştırma tekniği sadece ben aldırma operasyonlarında değil birçok cerrahi müdahale sırasında da yaşanan çeşitli kanamaları durdurmak ve dokuları da kesebilmek için tercih edilebilmektedir. Buharlaştırma yöntemi ile ben alma sırasıyla şu şekilde gerçekleşmektedir:

  • Tedavi için kullanılan elektrokoter cihazı, cilt üzerinde normalden daha kabarık şekilde duran benin üzerine temas ettirilir.
  • Temasa uğrayan ben ısınmadan dolayı tabakalar halinde buharlaşır.
  • Kabarık olan bölge (ben) ciltle aynı seviyeye geldiğinde buharlaştırma işlemine son verilir. Ve bu sayede ben aldırma işlemi tamamlanmış olur.
  • Buharlaştırılan benin bulunduğu yerde tabaka şeklinde bir yara kabuğu oluşur.
  • Oluşan bu yara kabuğu ise ortalama 5 ila 10 gün içinde düşer.

  Buharlaştırma işlemiyle ben aldırıldığında %100 olarak kesin bir çözüm sağlanmış olur.

  Ben Aldırma Sonrası İz Kalır Mı?

   

  Bu konu özellikle benlerini aldırmak isteyen kişilerin şüphesiz en çok merak ettikleri konudur. Çünkü insanlar her ne kadar estetik açıdan sıkıntı yaratan benlerinden kurtulmak isteseler de sağlıklarını kaybetmek istemezler. Hal böyle olunca da ben aldırma sonrası iz kalır mı? Herkes için ayrı bir merak konusudur.

  Konuyu detaylıca izah edecek olursak; ben aldırma işlemi yavaş ve dikkatli bir şekilde yapıldığı zaman en ufak bir iz kalmayacaktır. Sadece bazen sivilce izi kadar çoğu zaman gözle görülmeyecek bir iz kalabilir. Bunun sebebi ise koterin cihazının normalden biraz daha fazla uygulanmasıdır. Bu durum çukurlaşmaya sebebiyet verebilir. Dikkatli olunmalıdır.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.