Ben Aldırmak Zararlı Mı?

Ücretsiz Muayene Formu


  ben-aldirmak-zararlimi

  Halk arasında benlerinden rahatsız olan bir kesimin en sık sorduğu sorular arasındadır. Çoğu zaman herhangi bir zarar vermeyen benlerin alınması konusunda merak sahibi olanlar özellikle internette, sosyal paylaşım sitelerinde ve çeşitli diğer mecralarda ben aldırmak zararlı mı? Sorusuna cevap ararlar.

  Ben Aldırmanın Nedenleri?

  Öncelikle belirtmeliyiz ki Dünya’da ve Türkiye’de Tıp alanında gerçekleştirilen müdahalelerin kesinlikle bir amacı vardır. Zira hâlihazırda yaşanmakta olan bir sağlık sorunun tamamen ya da kısmi olarak yok edilmesi ya da görüntü açısından bir sorun arz eden durumun yok edilmesi için yapılmaktadır. Ben aldırma işlemi de işte bahsettiğimiz bu iki sebepten dolayı gerçekleştirilir.

  • Doğuştan ortaya çıkan benlerin kanser riski bulunabilmektedir. Bu yüzden bu bir sağlık sorunu olarak kabul edilir. Ve riski önleyebilmek adına ben aldırma işlemi yapıla bilinir.
  • İkinci sebep ise bahsettiğimiz estetik açıdan insanların yaşamış oldukları kaygıdır. Kişileri görüntü açısından rahatsız ettiği için çoğu zaman cerrahi müdahaleye başvuran kişiler bu tedavi ve hizmetten faydalanabilir.

  Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

  ben-alma-medikalart

  Bu işlem için öncelikli olarak konusunda uzman bir hekim ile görüşme sağlamanız gerekmektedir. Özellikle merdiven altı diye tabir ettiğimiz çoğu ruhsatsız olan çeşitli kliniklerden ve doktorlardan uzak durunuz. Çünkü çoğu zaman basit bir işlem olarak görülse dahi sağlığı ilgilendiren en basit bir konu bile büyük bir hassasiyet gerektirmektedir. Bu yüzden burada en önemli görev size düşmektedir. Ben aldırmak için gideceğiniz doktoru veya tedavi merkezini seçerken titiz davranmalısınız. Ben aldırma işlemlerinde ameliyatsız olarak önerilen profesyonel 2 adet uygulama bulunmaktadır. Bunlar;

  Buharlaştırma (Elektrokoter) Tedavisi

  Kabarık bir şekilde cildin üzerinde bulunmakta olan benlerin ciltle aynı seviyeye indirmek için kullanılan bu yöntemde işlem şu şekilde gerçekleşir:

  • Tedavi cihazı benin üzerine getirilir.
  • Benin üzerine getirilen cihaz, beni hızlı bir şekilde buharlaştırarak yok eder.
  • Bu işlem sadece 5 dakika sürmektedir.

  Radyo Frekans Tedavisi

  Uzun yıllardır ben tedavisi için kullanılan bu yöntem de aslında bir nevi buharlaştırma görevi görmektedir. Radyo dalgalarının kontrollü bir şekilde ciltte temas ettiği alanda ısı enerjisine dönüşmesi sonucu kabarık bölge yanarak buharlaşır.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.