Ben Aldırma

Ücretsiz Muayene Formu


Ben Aldırma hakkında çok sayıda kişi oradan buradan duyduğu bilgilerle hareket ederek yanlış algılara kapılmaktadır. Onca doktor, onca klinik vs. varken ben aldırma için söylenen ve insanlarda kafa karışıklığına sebep olan pek çok söylemin bu konuda yanlış düşünceleri oluşturduğunu ifade edebiliriz. Benler insan vücudunun çok sayıda yerinde olabilir. Yüzde, saç derisinde, kulak arkasında, boyunda omuzda, sırt ve bacaklarda, ayak ve el, ayak parmakları arasında, genital bölgede vb. alanlarda olabilmektedir. Bulunduğu yerlerde kanserleşme yolunda ilerleyen benlerin mutlaka alınması gerekir. Ancak normal benlerin şayet estetik anlamda kişileri rahatsız etmiyorsa alınmasına gerek yoktur.

 

RADYO FREKANS YÖNTEMİ İLE
10 DAKİKA’da benlerinizden kurtulun!

Ben Aldırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ben aldırma konusu direk olarak sağlıkla alakalı bir kısımdır. Her ne kadar  estetik sebeplerden dolayı aldırsak da bu işlemin estetik ve güzellik merkezlerinde değil kesinlikle hastane, klinik vb. direk olarak tedavi hizmeti veren kurumlarda yapılması gerekir. Cilt her ne kadar dermatolojinin uzmanlık alanına girse de cilde dışarıdan gerçekleştirilecek olan müdahalelerin tamamı genel cerrahiyi ilgilendirir. Ve ben aldırma işlemini mutlaka bir genel cerrahi uzmanı gerçekleştirmelidir.

Ben Aldırmada Yeni Nesil Uygulamalar

Benlerin aldırmak isteyen insanlar özellikle devlet hastanelerine başvuru yaptığında bu işlem için klasik anlamda ameliyatlar gerçekleştirilmekte ve hastalara anestezi yapılmaktadır. Ve ben aldırma işlemlerinin tamamı neşter kullanılarak kesikler açılması ve sonrasında bu kesiklerin dikiş yardımıyla kapatılmak suretiyle gerçekleştirilir. Dikiş izleri kalabilir. Hatta bu dikiş izleri çoğu zaman aldırmış olduğunuz benlerden çok daha kötü görüntülere sebep olabilmektedir. Bunun içinse ben aldırma işlemi sonrasında estetik cerrahi tarafından birtakım operasyonlar yapılır. Ve tedavi böyle uzayıp gider. Ancak günümüz teknoljisinde ve klinik ortamında rahatlıkla gerçekleştirilen ameliyatsız ben tedavisi yöntemleri bulunmaktadır. Bunları detaylandıracak olursak;

  • Lazerle ben tedavisi: Lazer ışınlarının bir aparat yardımıyla direk olarak benin üzerine uygulanması ve sonrasında bu ışınların burada ısınarak benleri yakmasıyla gerçekleşir.
  • Radyofrekansla ben tedavisi: Radyofrekans cihazından gelen radyo dalgaları ben üzerine bir çubuk yardımıyla uygulanır. Bu dalgalar burada ısınarak tıpkı lazerdeki gibi benleri yakarlar.
  • Buharlaştırmayla ben tedavisi: Elektrokoter ismini verdiğimiz cihazın aparat yardımıyla elektrik enerjisini ısıya çevirmesi ve bu ısının da tıpkı diğer iki uygulama gibi benin üzerine uygulanması söz konusudur. Ancak burada ben yüksek ısıyla buharlaştırılmış olur.

Bahsi geçen tüm bu uygulamalar ameliyatsız ben aldırma işlemi olarak hastalara büyük kolaylıklar sunmaktadır.

Ücretsiz Muayene İmkanı
Ben aldırma işlemi için uzman hekimlerimizle görüşebilmek ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilere erişmek için ücretsiz muayene imkanlarımızdan yararlanarak en yakın kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Yorum ekle

Biz Sizi Arayalım

Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Sağlığınız Bize Emanet

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.