Ben Aldırma Acır mı?

Ücretsiz Muayene Formu


  Benlerini aldırmayı düşünen çok sayıda insan bu sorunun cevabını merek etmektedir. Çünkü çoğu yanlış olan ancak halk arasında geniş bir yer bulan benlerin alınırken çok acıdığı hatta ben aldırmanın kansere sebep olacağına ilişkin bir algı vardır. İnternette, televizyon programların ya da gazetelerin sağlık köşelerinde sırf haber olsun, yazı olsun, köşe boş kalmasın diye gerçeği yansıtmayan ifadelerin bulunduğu pek çok şey yazılıp çizilmektedir.

  Ancak bunların tamamı yalandır. Çünkü ben aldırmak son derece normal ve insani bir olaydır. Her şey kuralına göre gerçekleştiği sürece benleriniz alınırken herhangi bir acıma durumu söz konusu olmaz. Özellikle ameliyatsız ben tedavisi işlemlerinde benlerin alınacağı bölgeye lokal anestezi sağlayan bir krem sürülür. Böyle o sırada herhangi bir ağrı ya da yanma hissetmezsiniz.

  Ameliyatsız Uygulamalar

  Ben tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilen birkaç uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar klasik anlamda yapılan ben tedavisinden çok daha farklıdır. Klasik tedavilerde öncelikle hastalara anestezi yapılarak hastalar uyutulur. Ameliyat sırasında neşter kullanılır ve benler bulundukları bölgelerden kesilerek alınır. Bu durumda bölgede kesikler oluşur. Ve kesiklerin kapatılması için ise dikiş atılması gerekecektir. Bu durumda iz kalma durumu ortaya çıkabilir. Bazen bu iz kalma durumu o kadar ileri safhalara ulaşır ki aldırdığınız benlerden çok daha kötü görünümlü izlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ameliyatsız yöntemlere bakacak olursak;

  • Lazerle ben alımı yapılırken lazer ışınları doğrudan benlerin üzerine uygulanır. Işınların benlerin olduğu bölgede ısınmaya başlaması neticesinde benler yanmaya ve yok olmaya başlar.
  • Radyo frekansla ben aldırma işlemi ise lazerden çok daha eski bir geçmişe sahip olmakla beraber son derece etkili bir yöntemdir. Aynı şekilde uygulanır. Tek farkı ise; ışınlar yerine cihaz üzerinden radyo dalgaları yollanır ve bir çubuk yardımıyla benlerin üzerine aktarılır. Radyo dalgaları bu bölgede ısınmaya başlayarak benlerin yanmasını sağlar.
  • Elektrokoterle ben aldırma işleminin diğer bir ismi ise buharlaştırma tedavisidir. Elektrik enerjisi cihaz aracılığıyla benlerin üzerine uygulanır. Burada ısınmaya başlayan enerji ise benleri ısıtarak buharlaştırmaya başlar.

  Temelde bütün tedavilerin amacı benleri yakmak/eritmek/buharlaştırmak suretiyle yok etmektir.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.