Basura Ne İyi Gelir?

Ücretsiz Muayene Formu


Basura Ne İyi Gelir?

Her şeyden önce hemoroid olarak adlandırılan bu rahatsızlık son derece ciddi bir rahatsızlıktır. Ve kısa sürede hemoroid uzmanları tarafından tedavi edilmelidir. Hemoroid tedavisi dışında elbette sizlerin de yaşam kalitenizi korumak adına yapabilecekleriniz vardır. Dilerseniz basura ne iyi gelir? Bunun cevabını maddeler halinde sizlere açıklayalım:

 • Hemoroid rahatsızlığında bağırsak düzeni çok önemlidir. Dolayısıyla günlük hayatınızdaki tuvalet alışkanlığınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Her gün aynı saatte tuvalete çıkarak bağırsaklarınıza düzenli hareket kazandırabilirsiniz.
 • Çok yağlı ve acısı yoğun olan besinlerden mutlaka kaçınmalısınız.
 • Su başta olmak üzere bol miktarda düzenli aralıklarla sıvı tüketmelisiniz. Yumuşatıcı özelliğe sahip kayısı ve şeftali suyu da içilebilir.
 • Buzlu kompres hazırlayarak bir beze sarmalı ve bölgeye uygulamalısınız.
 • Pek çok ağrılı rahatsızlıkta önerildiği gibi ağrılı bölgenin kalp seviyesinden yukarıda tutulması önemlidir. Kasıklarınızın altına bir yastık yerleştirerek yüz üstü yatıp hemoroid olan bölgeyi yukarda tutmalısınız
 • Bilindiği üzere aşırı ağır kaldırmak fıtık vb. sorunlara sebep olduğu gibi hemoroid problemi olanlar için de son derece sakıncalı bir durum. Zira zorlama sonucu basurlu bölgede ciddi ağrılar yaşanabilir.
 • Uzun süre hareketsiz olarak oturmak da hemoroid için sakıncalıdır. Vücut ağırlığı sorunlu olan bölgeye baskı uygulayarak sancıya sebep olacaktır.
 • Uzun saatler boyunca ayakta kalma ve yürümek de hemoroidi olanlar için büyük sıkıntıdır.
 • Basur memesinden kaynaklanan nemlenmeler sonucu makatta tahrişler söz konusu olabilir. Bu yüzden pamuklu iç çamaşırları tercih etmelisiniz.

Hemorid İçin Bitkisel Tedavi Mümkün Mü?

Hemoroid bitkisel tedavi için çok uygun bir hastalık değildir. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi bitkisel tedavi yalnızca rahatlatıcı bir etki yapmaktadır. Hemoroid sonucu yaşamış olduğunuz ağrılı durumları biraz olsun azaltmak ve yaşam kalitenizi korumak adına sizlere önerebileceklerimiz şunlardır:

 • Özellikle sabahları aç olarak papatya çayı içebilirsiniz. Papatya çayının dinginleştiren rahatlatıcı etkisi basur ağrılarınız için de yardımcı olacaktır.
 • Kabızlık sorunu hemoroidin düşmanıdır. Bu yüzden kabızlığa sebep olan gıdalardan uzak durmalı bol miktarda yoğurt ve kefir tüketmelisiniz.
 • Lifli gıdalar ile beslenerek basur sancılarınızı en aza indirebilirsiniz.
 • Kuru üzüm, kuru kayısı, incir, kabak, ıspanak, şalgam ve brokoli gibi gıdalarla beslenerek yaşamış olduğunuz sancıları azaltabilirsiniz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Yorum ekle

Biz Sizi Arayalım

Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Sağlığınız Bize Emanet

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.