Basur Ameliyatı

Ücretsiz Muayene Formu


  lazerle-hemoroid-medicalartBasur Ameliyatı şikâyetçi olduğunuzu basur probleminin ilerlemesi durumlarında gerçekleştirilir. Pek çok hastalıkta olduğu gibi basur hastalığının da dereceleri vardır. Bu derecelere göre bir ilerleme yaşandıysa doktor kontrolüyle belirlenerek basur ameliyatı yapılır. Uzmanlar basur hastalığını 4 Farklı derecede sınıflandırır. İlk iki aşamada basur ciddi manada rahatsızlık vermediği için ilaçlı bir tedavi uygulanmaktadır. Bu aşamalarda basur ameliyatına gerek duyulmaz. Ancak özellikle üçüncü ve dördüncü seviyelere kadar bir ilerleme yaşandıysa bu durum hastaların hayat kalitesine zarar vermektedir. Bu durumlarda basur ameliyatı kaçınılmaz olmaktadır. Peki, sizleri tüm şikâyetlerinizden kurtaracak olan basur ameliyatı nasıl yapılır? İşte basur ameliyatının aşamaları:

  • Genel cerrahi tarafından gerçekleştirilen normal ameliyatlarda spinal anestezi denilen belden aşağı uyuşturma yöntemi uygulanır.
  • Bel altı uyuşturularak yapılan bu işlemde klasik olarak yapılan ameliyatlarda makattan dışarıya doğru sarkmış olarak bulunan memeler kesilerek bölgeden alınır.
  • Ligasure isimli bir cihaz ile yapılan ameliyatlar ise kansız ve dikişsiz yapılabilmektedir. Kanama hiç olmadığı gibi ağrılı durum da en aza indirgenir.

  Lazerle Basur Ameliyatı

  Lazerle Basur Ameliyatı yöntemi ise son yıllarda en revaçta olan yöntemlerden bir tanesidir. Lazerden direk olarak basur memesine uygulanan ışık meme üzerine ısı uygular. Memeyi yakmak suretiyle kurutacaktır. Lazerle basur ameliyatı acılı olmadığı için uyuşmaya gerek yoktur. Herhangi bir kesme işlemi olmadığı için kaslarda en ufak bir zedelenme ya da kanama söz konusu değildir. Lazerle basur ameliyatı klasik anlamda yapılan ameliyatlara göre çok fazla avantaj sağlamaktadır. Lazerle basur ameliyatının en önemli avantajı yakılan basur memelerinin yerine yeni dokuların oluşmasıdır.

  Lastikle Boğma Yöntemi

  Modern yollarla gerçekleştirilen basur ameliyatlarında son dönemde yeni kullanılmaya başlanan ve ciddi başarı göstermiş olan bir diğer yöntem de lastikle boğma yöntemidir. Basur memelerinin üzerine bir aparat yardımıyla küçük lastikler yerleştirilir. Bu lastikler memeleri sıkıştırmak suretiyle bölgeyle olan kan dolaşımını keser. Kısa bir süre sonra ise basur memeleri kendiliğinde düşer. Bu yöntemde tıpkı lazerle basur ameliyatında olduğu gibi kansız olarak gerçekleştirilir. Kliniğimizi arayarak ya da ziyaret ederek hem operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi alabilir, hem de muayene için randevu talep edebilirsiniz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.