Ayak Nasırı

Ücretsiz Muayene Formu


  Ayak Nasırı hakkında kulaktan doğma edindiğiniz bütün bilgileri bir kenara bırakın. Televizyonlarda internette vb. pek çok alanda uzman görünümlü olarak ortaya çıkan ve ayak nasırı başta olmak üzere çeşitli rahatsızlıklar hakkında aslı astarı olmadan birçok bilgi veren bu kişilerden uzak durmanızı öneriyoruz. Merak ettiğiniz pek çok konuda doğru bilgi edinmek için mutlaka sitemizi takip edin. Nasır nasıl oluşur? Ayak nasırı nedir? Nasır tedavisi nasıl yapılır? Vb. çok sayıda sorunun cevabı makalemizde yer almaktadır.

  Nasır Nasıl Oluşur?

  Nasır Nasıl Oluşur? Sorusundan başlayacak olursak; cildimizin kendini korumak için uyguladığı bir işlem sonrasında oluştuğu bilinmektedir. Aşırı sürtünme ve basıncın etkisiyle tepki veren vücut o bölgeyi korumak için kalınlaşmaya başlar. Bazı noktalarda bu durum dairesel bir kalınlaşma gösterir. İşte bu dairesel alanlar nasırların oluştukları alanlardır. Tabi dairesel alanların oluşturduğu kalın bölgelerde ölü hücreler bulunmaktadır. İlk oluştuklarında nasırlar genel olarak herhangi bir rahatsızlığa sebep olmazlar. Fakat bazıları zamanla enfeksiyon kapabilirler. Enfekte olmuş olan nasırlar ağrılı ve sızılı durumlara sebebiyet verebilir. Özellikle Türk filmlerinde çok sayıda sahneye konu olmuştur ayak nasırı ağrıları. Bu tarz durumların yaşanmaması adına nasır problemlerine ilişkin derhal doktora gitmenizde fayda var.

  Nasırı Tetikleyen Durumlar

  Aşağıdaki durumların yoğun bir şekilde yaşanması ayak nasırı başta olmak üzere diğer tüm nasır problemlerinde tetikleyici olmuştur.

  • Dar gelen ve yüksek topuklu ayakkabılar (yapısal olarak küçük ya da ayak bedeninize uymayan ayakkabılar nasırları tetikler), bu yüzden ayağınıza uygun ayakkabı kullanmakta fayda var.
  • Dış mekânlarda çıplak ayakla yürümek (elbette rahatlamak için çimlere basmayı kastetmiyoruz) betonda ya da taşlı zeminlerde yürümek nasır oluşumunu hızlandırır.
  • Yürüme bozuklukları, (özellikle küçük yaşta başlayan ve dikkat edilmezse yerleşmeye başlayan adım atarken ki bozukluklar farklı sorunlara sebep olabileceği gibi nasırlaşmaya sebep olabilir.
  • Kirli ve nemli ayaklar enfeksiyon kaparak nasırlaşma eğilimine girebilir.

  Ayak Nasırı Tedavisi

  Genel olarak hastanelere ayak nasırı şikâyetiyle başvuran hastalar reçetelerine krem yazılarak yollanmaktadır. Ancak kremler tedavi sağlamamaktadır.  Climed Nişantaşı şubemizde ise nasırları yeni geliştirilen radyo frekans yöntemi ile acısız ve ameliyatsız sadece birkaç dakikada yok edebilmektedir.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.