Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  AMELİYATSIZ HEMOROİD TEDAVİSİ

  Hemoroid rahatsızlığınız ve ameliyat korkunuz varsa ameliyatsız yöntemler sayesinde tedavi olabilirsiniz. 5 farklı ameliyatsız hemoroid tedavisi yöntemleri vardır bu yöntemler arasında;

  • İnfrared koagülasyon (Lazerle Hemoroid Tedavisi):

  Burada lazer olarak kastedilen lazer ışını değildir. Kızılötesi ışınla ısıtma işlemidir. Bu özel olan ışınla hemoroidin dokusu büzüşür ve pıhtılaşır. Böylece şişen basur memesi söner. Bu uygulanan yöntemin hiçbir yan etkisi yoktur. Lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilir ve hasta hiçbir şekilde ağrı yaşamaz. Yapılan bu işlemde herhangi bir doku kesilmediği için makatta darlık meydana gelmez. Hastaneye yatmaya gerek yoktur. Günlük hayat tedaviden dolayı etkilenmez. Tekrar etme oranı yok denecek kadar azdır ve en yaygın uygulanan modern tedavi yöntemidir.

  • Bant ligasyon (Lastikle Boğma) :

  Ameliyatsız bir şekilde uygulanan bu diğer yöntemde, küçük lastik tokasının taşıma aleti ile birlikte bant ligasyon tabancası adı verilen bir araçla aspiratör aracının emme kısmını kullanarak, lastik tokanın memeye geçirilme suretiyle uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu lastik toka memeyi sıktığı için ve bir süre sonra memede ki kan dolaşımını keseceği için kurur ve istenilen amaca ulaşılır. Genellikle tedavi yöntemi olarak birinci ve ikinci derecede basur rahatsızlığı çekenler için tercih edilir. Memelerin çoklu olma durumunda ise seans seans uygulanır. Her uygulanan seansta iki meme boğulur. Bu yöntemden sonra memelerin tekrar etme olasılığı yoktur.

  • Scleroterapi (İğne Tedavisi) :

  İğne tedavisi, sıklıkla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Amacı aynıdır ancak uygulama yöntemi farklıdır. Meydana gelen memeler çeşitli ilaçlarla kurutmaya çalışılır. Bu uygulanan tedavi yönteminden sonra lastikle boğma yöntemi uygulanamaz çünkü bölge bu yöntemle sert ve kuru hale gelir bu yüzden de lastik toka geçirme işlemi gerçekleştirilemez.

  • Bipolar koagülasyon :

  Bu tedavi yönteminde basura sebep olan damarlar elektrik akımı ile yakılır. Başarı oranı diğer uygulanan yöntemlere göre daha düşüktür.

  • Surgitron :

  Basur olan bölgeye ultrasonik cihazla radyofrekans dalgası uygulanmasıdır. Genelde dış basurda tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

  AMELİYATSIZ HEMOROİD TEDAVİSİNİN HASTALARA SUNDUĞU AVANTAJLAR

  Hemoroid hastalığının hem ameliyatlı hem de ameliyatsız tedavi yöntemleri mevcuttur. Normal bir şekilde yapılan cerrahi operasyonlarda, hasta operasyondan sonra sancılı ve ağrılı bir dönem yaşamaktadır. Ayrıca operasyon yapılan bölge hassas bir yapıda olduğu için yaklaşık 1 ay kadar iş gücü kaybı yaşayabilmektedir. Hastanın büyük boy abdestini tutamaması gibi durumlar da ortaya çıkan sıkıntılar arasındadır. Ameliyatsız hemoroid tedavisinde anestezi uygulanmadan, ameliyat ortamına ihtiyaç duyulmadan, ağrı çekmeden, normal klinik şartlarında gerçekleşebilen tedavi yöntemleridir. İşlem sonrasında hasta hiç ağrı çekmediği için ve işlem sonrasında yürüyerek günlük yaşamına dönebildiği için genellikle tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Yani zamanında müdahale yöntemi ile anestezi ve ağrı olmadan tedavi sağlayarak hastalığın ilerlemesine mani olur. Hastanın normal hayatına dönmesine de yardımcı olur.

  Ameliyatsız tedavi yöntemlerine ve avantajlarına maddeler halinde göz attığımız zaman şunlar vardır:

  • Ağrı derecesi son derece azdır.
  • Tedavi esnasında anüsün içerisine tampon yerleştirilmez bu yüzden işlem bittikten sonra hasta sosyal hayatına kaldığı yerden rahatlıkla devam edebilir.
  • Bu tedavi yönteminde anal bölge hiçbir zarar görmez.
  • Genellikle sistematik problemi olan hastalara uygulanır.
  • Bu tedavi yönteminde kesi dikiş olmadığı için kişi aynı gün içerisinde işinin başına dönebilir.
  • Amelitasız yöntemlerde şikayetler operasyon sonrasında anında ortadan kalkar.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.