ameliyatsız hemanjiom tedavi yöntemleri

Ameliyatsız Hemanjiom Tedavisi

Hemanjiomlar, vücudumuzdaki kan damarlarının iç tabakasını oluşturan endotel hücrelerinden köken alan iyi huylu tümörlerdir. Yapısal olarak pembe-mor renkli içleri kanla dolu boşluklardan oluşurlar. Hemanjiomlar, kapiller ve kavernöz olarak iki gruba ayrılırlar. Kapiller hemanjiomlarda, kanla dolu boşluklar küçüktür ve görünüm daha çok çileğe benzer. Kapiller hemanjiomların çoğu doğumda ortaya çıkar, ilk 1-2 yaşta hızlı büyürler ve sonra %90’ı 2-3 yaşına kadar kendiliğinden kaybolurlar.

  Ücretsiz Muayene Fırsatı

  Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.  Köpük Ve Skleroterapi Hemanjiom Tedavisi

  Skleroterapi Hemanjiom Tedavisi

  Hastalıklı damarsal yapıların içine kurutucu ilaç enjekte ederek tedavi etme yöntemine skleroterapi denir.

  Köpük Yöntemiyle Hemanjiom Tedavisi

  Köpük tedavisinde sklerozan ismi verilen ve köpüren bir madde kullanılmaktadır. Bu madde özel bir kap içinde köpürtülür. Sonrasında enjektör yardımıyla çekilerek oldukça ince uçlu bir iğne yardımıyla hemanjiomun olduğu bölge üzerine enjekte edilir. Hemanjiom olan bölge üzerinde yayılan ilaç damar benini yavaş yavaş tahrip etmeye başlar. Tahrip olan hemanjiom zaman içinde kuruyarak tamamen yok olur. Ve hemanjiomlu olan bölge normal ten rengiyle aynı renk ve aynı seviyeye döner.

   Ücretsiz Muayene Fırsatı

   Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.   Lazerle Hemanjiom Tedavisi

   Lazerle hemanjiom (Damar beni) tedavisinde cihazdan gönderilen ışınlar doğrudan hemanjiomlu bölgeye uygulanmaktadır. Burada ısınmaya başlayan lazer ışınları yüksek ısıda hemanjiomlu alanda tahribata yol açar. Belirli aralıklarla seanslar uygulandıkça hemanjiomlu alan tamamen tahrip edilerek yok olur.

   Ücretsiz muayene imkanı

   Kliniklerimizde uzman Kalp ve Damar Cerrahi hekimlerimiz tarafından ücretsiz muayene imkanına sahipsiniz. Doktorlarımızın uyguladığı yöntemler son teknoloji ürünlerle uygulanan ameliyatsız tedavi yöntemleridir.

   Ameliyatla Hemanjiom Tedavisi

   Ameliyatın uygulanma süreci hastalığın ilerleme durumuna göre ciddiyet taşımaktadır. Öyle ki ilerleme kaydetmesine rağmen henüz çok yayılmamış olan hastalık etkilerinin ameliyatı biraz daha kolay geçerken ilerleme kaydetmiş hastalarda ise ciddi sorunlar teşkil etmektedir. Damar yumağı neşter veya lazer ile kesilmektedir. Bu işlemden ötürü ameliyat esnasında kan kaybı yaşanacağı için hastanın kan grubuna ait 3,4 ünite kan bulundurulmalıdır.

    Ücretsiz Muayene Fırsatı

    Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.    Hemanjiom Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Sağlığı olumsuz yönde etkileyen damar beni halsizlik, yüksek ateş ve nefes darlığı gibi problemlere yol açıyor. Böyle bir problemin ortaya çıktığı andan itibaren doktora başvurulması gerekiyor. Cerrahi operasyonun yapılmasından sonra hızla iyileşmek adına bazı hususlara dikkat edilmesi şarttır. Bu noktada önemli husus doktorun önerdiği ilaçların düzenli bir şekilde kullanılmasına yöneliktir. Öte yandan ameliyat yapılan dokunun enfeksiyona maruz kalmaması için mikrobik ortamlardan uzak durulması son derece önemlidir. Bununla birlikte ameliyatlı bölgenin bir süre suya temas ettirilmemesi hızla iyileşmeye yardımcı olur. Ayrıca ani hareketlerden kaçınılması, kozmetik ürün kullanılmaması, kimyasal içerikli cilt temizleyici ürünlerden vazgeçilmesi, vitamin ve mineral değeri yüksek besin maddelerinin tüketilmesi hemanjiom ameliyatı sonrası problemlerin oluşmasını engeller.

    Hemanjiom (Damar Beni) Neye Denir?

    Damarsal bir sorun olan Hemanjiom, daha çok bebeklerde görülen bir rahatsızlıktır. Damarların sebebi bilinmeyen bir nedenden ötürü bir arada toplanarak büyümesinden kaynaklanır. Bu damarsal hastalığın kanserleşmesi mümkün değildir. En büyük sorunu tedavi edilmediğinde büyümeye başlayan damarlarda kanama şikayetinin görülmesidir.

    Hemanjiom Çeşitleri Nelerdir?

    Hemanjiom her ne kadar cilt üzerinden fark edilebilen bir rahatsızlık olarak bilinsede cilt dışında akciğer, kolon, beyin, böbrek ve karaciğerde ortaya çıkabilen bir problemdir.

    Hemanjiom İçin Hangi Doktora Gidilir?

    Hemanjiom hastalığı için Kalp ve Damar Uzmanına gidilmesi gerekiyor.

     Ücretsiz Muayene Fırsatı

     Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.     Yorum ekle

     Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.