Akne Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Akne Tedavisi günümüzde modern yöntemlerle sadece birkaç dakika içinde gerçekleştirilebilen bir tedavi yöntemidir. Ancak akne tedavisi profesyonel bir uygulamadır. Dolayısıyla mutlaka öncesinde bir doktor muayenesi sonrasında ise tedavinin kesinlikle doktor tarafından yürütülmesi gerekmektedir. Günümüz şartlarında güzellik merkezleri, solaryum merkezleri vb. yerlerde birkaç sertifika sahibi olan kişilerce yapılan akne tedavisi uygulamaları kesinlikle önerilmemektedir.

  Çünkü bu konu basite indirgenebilecek bir konu değildir. Cildimiz bizim zırhımızdır. Şüphesiz insanların bizle ilgili ilk izlenime sahip oldukları yer; yüzümüz yani cildimizdir. Dolayısıyla cildimizi önemsediğimiz, estetik açıdan bizleri rahatsız eden aknelerden kurtulmak istediğimiz için akne tedavisi yaptırmaktayız. Bu yüzden bahsettiğimiz merdivenaltı ve uyduruk tedavi merkezlerine gitmek yerine alanında uzman doktorlara sahip ve tıp teknolojisinin en modern cihazlarıyla hizmet veren özel klinik ve hastanelere, tıp merkezlerine gitmenizi öneriyoruz.

  Akne Nedir?

  İnsanların merek etmiş olduğu konulardan bir tanesi de aknelerin oluşumuna neyin sebep olduğudur. Bu yüzden bu başlık altında akne nedir? Sorusunun cevabını verceğiz.

  • Genelde sivilce olarak adlandırılan akneler bir çeşit dermatolojik problem ve deri hastalığıdır.
  • Bireysel müdahale ya da bitkisel karışımlarla dokunmak yerine mutlaka hekime gösterilmesi gereken bir sağlık problemidir.
  • Akne tedavi edilmediğinde cilt üzerinde çeşitli izler bırakabilen bir rahatsızlıktır.
  • Kimi zaman çok kısa süre içinde kendiliğinden iyileşen akneler kimi zaman ise uzun yıllar sürebilir. Ve tedavi edilmediğinde kalıcı hale gelebilen rahatsızlıktır.

  Cildinizde fark ettiğinizde paniğe kapılacağınız herhangi bir durum söz konusu değildir. Zira kısa zamanda doktora giderseniz problemyaşamadan kurtulabilirsiniz.

   Akne Nasıl Oluşur?

  Akne Nasıl Oluşur? Özellikle ergenlik dönemindeki gençlerde ortaya çıkmakla ilerleyen yaşlarda görülen gruplarda bulunmaktadır. Peki, başımızın belası bu akneler nasıl oluşur? İşte cevabı:

  • Ergenlik döneminde artış gösteren androjen hormonları vücutta fazla seviyede yağ üretilmesine sebep olur.
  • Artış gösteren bu hormonlar yağ bezlerini uyararak büyümelerini sağlarlar.
  • Büyüme kaydeden bu yağ bezleri cilt üzerinde yoğun oldukları yerlerde ortaya çıkarak akneleri oluşturur.
  • Cildin çeşitli yerlerinde çeşitli büyüklüklerde akneler meydana gelir.

  Akne oluşumları hormonlarla alakalı bir durumdur. Dolayısıyla sadece ergenlik çağındaki gençlerde değil ilerleyen yaşlarda da hormonal dengesizlik yaşayan pek çok kişide ortaya çıkabilmektedir. Gözaltındaki ksantelezma adını verdiğimiz sarı yağ birikintileri veya siringoma adını verdiğimiz iyi huylu ter bezi şişlikleri de radyofrekans ile temizlenebilmektedir.

  Akne Nerede Olur?

  Akne Nerede Olur? Aslında nerelerde oluştukları hepimizin malumudur. Tabi burada önemli olan neden buralarda oluşmuştur? Asıl bu sorunun cevabını vermek daha doğru olacaktır.

  • Hormonların harekete geçirdikleri yağ bezleri büyüyerek akneleri meydana getirir.
  • Yağ bezlerinin cilt üzerinde en yoğun oldukları yerler ise yüz, sırt ve göğüs bölgesidir.
  • İstisnai olarak farklı yerlerde de oluşan akneleri bahsi geçen bu bölgelerde daha yoğun olarak görmekteyiz.

  Aknelerin oluşmuş oldukları bu yerlerde tedavi süreçleri birbirinden farklılık gösteriri. Yani sırtta oluşan akne ile yüzde oluşan akne mutlaka ayrı değerlendirilmelidir.

  Akne Nasıl Tedavi Edilir?

  Akne Nasıl Tedavi Edilir? Yağ bezlerinin en yoğun oldukları yerler olan yüz, sırt ve göğüs bölgesi akne oluşumu için çok müsaittir. Dolayısıyla bunların tedavi edilmesi için doktora gitmeniz şarttır. Bazı hastalar müdahale etmeyiz geçmesini beklemektedir. Bazı hastalar ise sabırsız davranıp elleriyle akneleri sıkmakta ve içerisindeki irini boşaltmaktadır. Tavsiyemiz şayet doktora gitmiyorsanız aknenin kendiliğinden geçmesini beklemelisiniz. Akne tedavisi doktor muayenesi neticesinde yapılır. Doktor oluştuğu yere göre; radyo frekansla akne tedavisi ya da son yıllarda her şey için kullanılmaya başlanan asrın icadı radyo frekans ve lazerle akne tedavisi uygulayarak akneleri tamamen temizler.

  Akne Tedavisi Fiyatları

  Akne Tedavisi Fiyatları ise aknenin yerine, büyüklüğübne göre farklılık göstermektedir. Bunun dışında akne tedavisi fiyatlarını etkileyen yapıldığı klinik ve doktor kalitesidir. Bakırköy ve Nişantaşı’nda akne tedavisi için hizmet vermekte olan  Climed Nişantaşı  Kliniğimizde radyo frekans ve lazer tedavisiyle müdahale edilir. Ve sonrasında akneye sebep olan bu bakterilere karşı etkili olan bir maskeyle cilt yüzeyini temizliyoruz. Ayrıca evde de kullanabileceğiniz bir maskeyi de hediye ediyoruz. Akne tedavisi fiyatları için aşağıdaki iletişim numaralarından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.